ДБН стали відкритими даними: що це означає?

⭕️ 05 червня 2019 року набрала чинності Постанова №409 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо відкритих даних», якою, зокрема, до наборів відкритих даних було віднесено ДБН (державні будівельні норми) та ГБН (галузеві будівельні норми).

Що це означає?

🎯 Варто почати з того, що в широкому розумінні, відкриті дані (open data) — це інформація, до якої будь-хто має доступ і яку будь-хто може використовувати та поширювати для будь-яких потреб.

🎯 Разом із цим, чинне законодавство України оперує терміном: публічна інформація у формі відкритих даних — це публічна інформація у форматі, що дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний та безоплатний доступ до неї, а також її подальше використання.

🎯Оприлюднення набору відкритих даних передбачає можливість їх перегляду, завантаження та використання (з будь-якою метою) безоплатно та без проведення додаткової реєстрації, ідентифікації, авторизації, проходження автоматизованого тесту для розрізнення користувачів чи інших обмежень.



✅ Таким чином, з 05.06.2019 року ДБН (державні будівельні норми) та ГБН (галузеві будівельні норми) можуть бути завантажені та використані будь-ким для будь-якої мети безкоштовно та вільно!

✅ Отже, з 05 червня 2019 року немає жодної необхідності в придбання таких даних (ДБН) та/або отриманні від будь-кого дозволів на їх використання (в т.ч. і на комерційне)!

📌 А тому наразі відсутня необхідність в придбанні офіційних видань Державних та галузевих будівельних норм — будь-хто може завантажити їх та використовувати безоплатно!

🏠 Містобудування в Україні

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *