Мінрегіон планує спростити процедуру отримання будівельного паспорту

⭕️ Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України планує внести зміни до Порядку видачі будівельного паспорту забудови земельної ділянки, а саме – скасувати процедуру завірення в установленому порядку копій документів на землю для отримання будівельного паспорту на індивідуальні житлові, дачні та садові будинки.

“Сьогодні для отримання будівельного паспорту на об’єкт власники садибних земельних ділянок повинні підготувати пакет відповідних документів, у тому числі, надати завірену в установленому порядку копію прав на володіння або користування земельною ділянкою чи договору суперфіцію. Це проста формальність, проте для людей це – додатковий час і біганини до нотаріусів, додаткова процедура, і що не менш важливо, гроші, які можна витратити на щось більш необхідне для майбутнього житла. Тому ми пропонуємо оптимізувати процес оформлення будпаспорту для громадян і скасувати цю процедуру”, — повідомив Лев Парцхаладзе.

📎 Відповідні зміни планується внести до наказу Мінрегіону №103 від 05.05.2011 «Про затвердження Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки». Наразі проект змін відсутній на сайті Мінрегіону.




🎯 На мою думку, у випадках, коли відомості про земельну ділянку є в Державному земельному кадастрі, а також в Державному рестрі речових прав на нерухоме майно, то потрібно взагалі не вимагати від особи документи на земельну ділянку, обмежившись лише зазначенням кадастрового номеру ділянки у відповідній заяві на видачу будівельного паспорта.

🎯А також варто було б внести зміни до п. 4 ч. 4 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», щоб усі замовники обєктів (незалежно від площі), збудованих на підставі будівельного паспорту, звільнялися від сплати пайової участі (наразі лише замовники будівництва будинків до 300 кв.м звільняються від сплати пайової участі, а за будівельним паспортом можна будувати будинки до 500 кв.м).

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *