Реконструкція житлових будинків: зміни з 01.12.2019

01 грудня 2019 року набере чинності новий ДБН В.2.2-15:2019 Житлові будинки. Основні положенняякий розроблено на заміну чинних на сьогодні:

📎 Коротке порівняння нового ДБН В.2.2-15:2019 та чинного ДБН В.2.2-15-2005.



Реконструкція з 01.12.2019

Реконструкція (згідно ДБН А.2.2-3:2014) — перебудова прийнятого в експлуатацію існуючого об'єкта, що передбачає зміну його геометричних розмірів та/або функціонального призначення, внаслідок чого відбувається зміна основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність тощо), забезпечується удосконалення виробництва, підвищення його техніко-економічного рівня та якості продукції, що виготовляється, поліпшення умов експлуатації та якості послуг.
Реконструкція передбачає повне або часткове збереження елементів несучих конструкцій та призупинення на час виконання робіт експлуатації об'єкта в цілому або його частин (за умови їх автономності). З 01.06.2018 року реконструкція не передбачає будь-якого збереження огороджуючих конструкцій об’єкта.

⭕️ В новому ДБН В.2.2-15:2019 Житлові будинки питання реконструкції та капітального ремонту виділено в окремий розділ, який містить лише 15 пунктів. Також частина положень чинного на сьогодні ДБН В.3.2-2-2009 також рознесена по відповідним розділам (газопостачання, вентиляція тощо) нового ДБН Житлові будинки.

✅ Аналізуючи норми обох ДБН, можна сказати, що з 01.12.2019 року питання реконструкції та капітального ремонту будуть «менш зарегульовані», оскільки при проектуванні реконструкції житлових будинків будуть застосовуватися «загальні» вимоги, які ставляться для об'єктів нового будівництва.

✅ Разом із цим, буде зменешено кількість виключень, які на сьогодні допускаються саме при реконструкції та капітальному ремонті будинків.

✅ Також, багато положень, які містилися в ДБН В.3.2-2-2009, наразі врегульовано новими нормативними актами, а тому їх дублювати їх в новому ДБН, дійсно, немає необхідності.

⭕️ Зокрема, з 01.12.2019 року втратять чинність наступні вимоги, виключення та заборони, що містять в чинному ДБН В.3.2-2-2009:



🎯 Реконструкція житлових будинків не допускається в зонах, що за чинною містобудівною документацією віднесені до зон з іншими функціями (громадські, промислові, складські тощо). На ділянках, що мають і зберігають за містобудівною документацією на перспективу житлову функцію і розташовані у даний час у санітарно-захисних зонах, реконструкція житлових будинків, як виняток, допускається за висновком органів санепіднагляду за умови вжиття заходів, що забезпечують виконання встановлених для житлових приміщень гігієнічних вимог.

🎯 При проектуванні реконструкції, капітальних ремонтів і перепланувань окремих квартир заборонено:

  • утеплення і скління існуючих балконів і лоджій;
  • улаштування нових і розширення існуючих балконів і лоджій, їх скління;
  • улаштування нових віконних прорізів і розширення існуючих віконних і балконних прорізів;
  • зміна форм і кольорів віконних рам і балконних дверей.

🎯 При реконструкції 5-поверхових житлових будинків індустріальної забудови (зведених за типовими проектами) без надбудови або з надбудовою одним поверхом допускається при обгрунтуванні відсутності технічної можливості не передбачати дообладнання будинків ліфтами і сміттєпроводами.

🎯 Забороняється установлення зовнішніх блоків систем кондиціонування на фасадах житлових будинків при переплануванні або капітальних ремонтах окремих квартир.

🎯 При проектуванні реконструкції і капітального ремонту житлових будинків (за відсутності технічної можливості) допускається не передбачати при входах у житлові будинки або в секції житлових будинків приміщень для чергового персоналу (консьєржки).

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2019

2 Відповісти на “Реконструкція житлових будинків: зміни з 01.12.2019”

  1. Добрий день!

    Скажіть будь ласка де в стандарті (ДБН В.2.2-15:2019) прописана дана заборона:

    При проектуванні реконструкції, капітальних ремонтів і перепланувань окремих квартир заборонено:

    утеплення і скління існуючих балконів і лоджій;

    улаштування нових і розширення існуючих балконів і лоджій, їх скління;

    улаштування нових віконних прорізів і розширення існуючих віконних і балконних прорізів;

    зміна форм і кольорів віконних рам і балконних дверей.

    1. Вітаю!

      Не міститься, оскільки це один із пунктів, які втратили чинність («з 01.12.2019 року втратять чинність наступні вимоги, виключення та заборони, що містять в чинному ДБН В.3.2-2-2009»).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *