Збільшення площі квартири шляхом скління тераси не є реконструкцією, що потребує МУО!

⭕️ Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у Постанові від 04.09.2019 року по справі №825/528/16, щодо законності розробки проекту реконструкції квартири без отримання містобудівних умов та обмежень (МУО), дійшов наступних висновків:

🎯 Відповідно до п. 3.21 ДБН А.2.2-3-2014 «Реконструкція» — перебудова введеного в експлуатацію в установленому порядку об'єкту будівництва, що передбачає зміну його геометричних розмірів та/або функціонального призначення, внаслідок чого відбувається зміна основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність тощо), забезпечується удосконалення виробництва, підвищення його техніко-економічного рівня та якості продукції, що виготовляється, поліпшення умов експлуатації та якості послуг. Реконструкція передбачає повне або часткове збереження елементів несучих і огороджувальних конструкцій та призупинення на час виконання робіт експлуатації об`єкту в цілому або його частин (за умови їх автономності).



🎯 Відповідно до ДБН В.3.2-2-2009 «Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт» встановлює: прибудова — вид реконструкції, при якій збільшується площа забудови житлового будинку шляхом створення нових приміщень, що безпосередньо прилягають до зовнішніх стін будинку. Реконструкція квартири — може бути двох видів: 1) реконструкція квартири без зміни геометричних параметрів об`єкта (тобто без зміни техніко-економічних параметрів). Це перепланування квартири, — в якій не можна змінювати загальну площу квартири; 2) реконструкція квартири із змінами геометричних параметрів об`єкта (тобто прибудова балкона, збільшення площі за рахунок тамбура, та інше). Це реконструкція — яка вимагає отримувати дозвіл на проектування — містобудівні умови і обмеження.

🎯 У справі йдеться про реконструкцію квартири, яка передбачає збільшення її геометричних розмірів, а саме: загальна площа квартири до реконструкції 140,8 кв. м., житлова 67,8 кв. м.; загальна площа квартири після реконструкції 166,2 кв. м., житлова 101,8 кв. м., суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що реконструкція відбувалась шляхом прибудови, тобто шляхом створення нового об'єкту в розумінні ДБН А.2.2-3-2014 Склад та зміст проектної документації на будівництво. Верховний Суд не погоджується з такими висновками!

🎯 У спірних правовідносинах, хоча і йдеться про збільшення житлової площі квартири, збільшення відбувається не за рахунок добудов чи прибудови квартири, а лише шляхом скління частини існуючої тераси. Запроектована реконструкція не передбачає зміни геометричних параметрів квартири в цілому. В даному випадку реконструкція відбувалася не шляхом прибудови чи створення нового об`єкту, а шляхом скління частини площі існуючої тераси в квартирі. Часткове скління відкритої тераси, яка є складовою частиною квартири, не передбачає зміни зовнішньої конфігурації об`єкта (квартири) по зовнішнім контурам фундаменту, не передбачає зміну його конструктивної системи, додаткових навантажень на підвалини основи існуючого об`єкту. З огляду на це, скління тераси не передбачає збільшення площі квартири та не є реконструкцією, що потребує отримання містобудівних умов.

Реконструкція житлових будинків: зміни з 01.12.2019

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *