Суд не може узаконити самочинне будівництво, якщо особа не зверталася до компетентних органів

⭕️ Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного судуу своїй Постанові від 18 квітня 2019 року у справі №306/2140/17, розглядаючи справу щодо визнання права власності на самочинно збудовані об'єкти, прийшов до висновку, що:

🎯 Звернення до суду з позовом з приводу самочинного будівництва має здійснюватися за наявності даних про те, що порушене питання було предметом розгляду компетентного державного органу, рішення якого чи його відсутність дають підстави вважати про наявність спору про право.

Таким чином, порушення прав позивача та, як наслідок, необхідність їх судового захисту відсутні, у випадку, коли позивач не звертався у передбаченому законом порядку до компетентних органів для оформлення своїх прав на вказане вище майно та не позбавлений можливості такого звернення в подальшому.

📎 Будівельна амністія 2018—2019

📌 Не може бути застосовано правила статті 376 ЦК України при вирішенні справ за позовами:

  • про визнання права власності на самочинно переобладнані квартири в багатоквартирних будинках різних житлових фондів, оскільки такі правовідносини врегульовано іншими нормами законодавства, зокрема статтею 383 ЦК та відповідними нормами Житлового кодексу України щодо власників квартир;
  • про визнання права власності на самочинно збудовані тимчасові споруди;
  • про визнання права власності на самочинно збудовані приналежності до основної речі (ганок, веранда, мансарда тощо).

📎 Перепланування без дозволів — 2019!

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2019

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *