Відхилення від ДБН: запрацював відкритий механізм погодження відхилень

Відкритий механізм погодження відхилень від державних будівельних норм почав реалізовуватися на практиці, повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
Вже відбулося перше засідання секції з питань будівництва та архітектури Науково-технічної ради Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України згідно з новим Порядком погодження відхилень від будівельних норм, що забезпечують дотримання встановлених вимог безпеки до будівель і споруд у спосіб, не передбачений будівельними нормами (наказ Мінрегіону від 19.04.2018 №97 було опубліковано 22 травня 2018 року).
Новий Порядок погодження відхилень від ДБН розроблявся за активної участі представників Міжнародної міжурядової організації з розвитку права (IDLO), Офісу ефективного регулювання (ВRDO), Урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції», Реанімаційного пакета реформ (РПР), Офісу підтримки та впровадження реформ (RST), інших громадських організацій та фахівців галузі.
📌 Інформацію щодо звернень можна переглянути за посиланням.
Як повідомив Лев Парцхаладзе, головною метою є запобігання корупційним проявам у будівництві, зокрема, щодо державних будівельних норм. Відтепер кожний бажаючий може моніторити стан опрацювання звернень по відхиленням від ДБН. Ця інформація є у відкритому доступі на сайті Мінрегіону.
Перелік норм, у погодженні відхилень від яких одразу відмовляється
Мінрегіон розробив проект переліку норм, у погодженні відхилень від яких одразу відмовляється❗: зокрема, коли це стосується питань безпеки людей, наприклад, зменшення санітарних розривів та протипожежних відстаней від АЗС до найближчих будинків, споруд та інженерних мереж, розміщення АЗС на житлових і пішохідних вулицях, внутрішньоквартальних проїздах, у межах сельбищних територій, зонах відпочинку і прибережних смугах, зменшення кількості аварійних виходів на автомобільних стоянках, зменшення вогнестійкості будинків та їх конструкцій тощо.
Наразі цей перелік погоджується з відповідними міністерствами та відомствами.
Використано інформацію з офіційного сайту Мінрегіону.
 
Ⓒ 2018

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *