ДБН Складські будівлі: проєкт

Українським інститутом сталевих конструкцій імені В.М. Шимановського розроблено Першу редакцію проєкту ДБН В.2.2-ХХ:20ХХ Складські будівлі (на заміну СНиП 2.11.01-85* Складские здания).

Новий ДБН Складські будівлі розроблено у зв'язку з тим, що вимоги, встановлені в СНиП 2.11.01-85* «Складские здания», застаріли і не відображають сучасні принципи транспортування та логістики вантажних перевезень. Вказаний СНиП 2.11.01-85* набрав чинності в 1991 року, і останній раз переглядався в 2004 році.

Проєкт ДБН В.2.2-ХХ:20ХХ містить актуалізовані вимоги до забезпечення пожежної безпеки і надійності, вимоги до організації приміщень складів і прилеглих територій, класифікацію складів та складської інфраструктури, вимоги до інженерних мереж і обладнання.

Положення нового ДБН поширюються на проектування, будівництво нових, реконструкцію, капітальний ремонт та технічне переоснащення складських будівель для продукції, речовин, матеріалів і сировини в різних типах тари або без неї, що не потребують особливих будівельних заходів для збереження параметрів внутрішнього середовища будівлі.



Норми ДБН Складські будівлі призначені для проектування, будівництва нових, реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення холодильників та зерносховищ, будівель для зберігання сухих мінеральних добрив, хімічних засобів захисту рослин та інших матеріалів, за умови виконання вимог спеціальних норм щодо особливостей зберігання та переміщення.

Норми нового ДБН не поширюються на будівлі для зберігання вибухових, радіоактивних і сильнодіючих отруйних речовин, газів в тарі з тиском більше ніж 70 кПа.

В проєкті ДБН В.2.2-ХХ:20ХХ редакції норм планується:

  • Оновлення пожежних вимог до вогнестійкості конструкцій з урахуванням досліджень Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту;
  • Зниження нормативної вогнестійоксті конструкцій з урахуванням використання активних систем гасіння пожежі;
  • Введення в текст норм принципово нового розділу з класифікацією складів за міжнародною загальноприйнятою методикою логістичних компаній;
  • Встановлення вимог до міцності і стійкості висотних стелажних систем;
  • Встановлення вимог до самонесучих складів;
  • Встановлення вимог до організації внутрішньо-складських приміщень та прилеглої території;
  • Встановлення вимог щодо врахування навантажень від ударів чи наїздів внутрішньо складського транспорту, вимоги щодо живучості.

В Пояснювальній записці зазначається, що застосування ДБН В.2.2-ХХ:20ХХ «Складські будівлі» забезпечить можливість проектування будівель з підвищеним рівнем безпеки, довговічності та ремонтопридатності.

🏠 Містобудування в Україні

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2019

2 Відповісти на “ДБН Складські будівлі: проєкт”

  1. Коли набере чинності ДБН В 2.2-ХХ складські будівлі? Чому так довго приймається? Дякую.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *