Дані технічного паспорта актуальні протягом одного року!

З 15.01.2019 року діє нова редакція Інструкції про порядок проведення техінчної інвентаризації об'єктів нерухомого майна (затверджена Наказом Мінрегіону від 26.07.2018 року №186).

⭕️ Згідно з п. 6 Інструкції, технічну інвентаризацію проводять у таких випадках:

1) перед прийняттям експлуатацію завершених будівництвом об'єктів, у тому числі після проведення реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення, реставрації, щодо яких отримано право на виконання будівельних робіт;

2) перед проведенням державної реєстрації права власності на об'єкт незавершеного будівництва, щодо якого отримано право на виконання будівельних робіт;



3) перед проведенням державної реєстрації права власності на об'єкт нерухомого майна, що утворився в результаті поділу, об'єднання об'єкта нерухомого майна або виділення частки з об'єкта нерухомого майна, крім випадків, коли в результаті такого поділу, об'єднання або виділення частки шляхом реконструкції завершений будівництвом об'єкт приймався в експлуатацію;

4) перед прийняттям в експлуатацію завершених будівництвом об'єктів, зазначених у пункті 9 розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (будівельна амністія 2018—2019).

В інших випадках технічна інвентаризація проводиться за бажанням замовника.

🎯 Отже, маємо чотири випадки, коли проведення інвентаризації є фактично обов'язковим, а також положення, за яким техінвентаризація може проводитися за бажанням замовника!

🛑 Однак, незважаючи на те, що в тексті самої Інструкції БТІ не встановлено жодних інших (додаткових) випадків, коли замовник зобов'язаний проводити технічну інвентаризацію нерухомого майна, а також не встановлено жодних строків «придатності» виготовлених технічних паспортів, в кількох додатках до Інструкції можна знайти наступну примітку:

❗️Дані технічного паспорта актуальні протягом одного року з дати проведення технічної інвентаризації.

Подібна примітка є лише в трьох додатках до Інструкції, якими затверджені форми наступних технічних паспортів:



  • на будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами (Додаток 4)
  • на садовий (дачний) будинок (Додаток 5)
  • на гараж (машино-місце) (Додаток 6)

Таким чином, техпаспорти на будинки садибного типу, садові, дачні будинки та на гаражі (машино-місця), виготовлені після 15.01.2019 року, фактично зробили строковими — один рік з дати проведення технічної інвентаризації. Проте жодним нормативно-правовим актом подібних обмежень не встановлено. Саме тому, вимагати від особи «актуалізувати» техпаспорт є незаконними.

🛑 ВАЖЛИВО: з 19.05.2023 року дії новий Порядок проведення технічної інвентаризації, яким не встановлюється жодних обмежень строку дії технічних паспортів!

А технічні паспорти, виготовлені, наприклад, 14.01.2019 року, є безстроковими...

❗️ При цьому, технічні паспорти на всі інші об'єкти, зокрема, квартиру (кімнату, жилий блок, секцію), громадський будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами, на будинок квартирного типу (гуртожиток), на виробничий будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами, на об'єкт незавершеного будівництва, на допоміжну (господарську) будівлю, яка не належить до садибного, дачного та садового будинку, не містять подібних приміток, а отже дані техпаспортів на такі об'єкти є актуальними безстроково!

🏠 Містобудування в Україні


Юрій Брикайло, DREAMDIM

2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *