Порядок розроблення містобудівної документації на державному та регіональному рівнях

Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України розроблено проєкт наказу, яким передбачено затвердити Порядок розроблення містобудівної документації на державному та регіональному рівнях, який визначатиме механізм розроблення або внесення змін до містобудівної документації на державному рівні в частині схем планування окремих частин території України та регіональному рівні в частині схем планування території Автономної Республіки Крим, областей та районів, а також передбачено положення щодо втрати чинності наказу «Про затвердження Порядку розроблення містобудівної документації» від 16 листопада 2011 року №290.

Зазначений проєкт практично ідентичний розробленому і оприлюдненому в грудні 2022 — попередній проект наказу (2022) та основні його положення можна переглянути тут.

Обговорити вказаний проект можна в групі Містобудування в Україні.

Юрій Брикайло,

DREAMDIM & URBANDATA

Ⓒ 2023

Створення Єдиного державного реєстру адрес

Оприлюднено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації експериментального проекту щодо створення Єдиного державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, Єдиного державного реєстру адрес, Реєстру будівель та споруд у складі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва».

Документом пропонується затвердити Порядок проведення експериментального проєкту щодо створення Єдиного державного реєстру адміністративно- територіальних одиниць та територій територіальних громад, Єдиного державного реєстру адрес, Реєстру будівель та споруд у складі
Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (далі – Порядок), який визначає механізми та послідовність процедур створення зазначених реєстрів.

До механізмів та процедур, передбачених Порядком, відносяться первинне наповнення даними, верифікація даних та внесення нових даних у зазначені реєстри. Первинне наповнення даними реєстрів дозволить утворити повний набір даних про об’єкти обліку. Верифікація даних дозволить
визначити актуальні та достовірні відомості про об’єкти обліку. Внесення нових відомостей дозволить підтримувати інформацію реєстрів в актуальному стані.

Первинне наповнення та внесення нових даних до Єдиного державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад здійснюватиметься Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Первинне наповнення даними, верифікацію даних та внесення нових даних до Єдиного державного реєстру адрес та Реєстру будівель та споруд пропонується здійснити силами місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, застосовуючи заздалегідь підготовлені центральними органами виконавчої влади та державним підприємством «ДІЯ» вихідні дані, методичні матеріали та програмне забезпечення.

🎯 Також проєктом акта пропонується внести зміни до Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, затвердженого ПКМУ від 23 червня 2021 року №681.

Обговорити вказаний проект можна в групі Містобудування в Україні.

Юрій Брикайло,

DREAMDIM & URBANDATA

Ⓒ 2023

Новий ДБН В.2.3-27:2023 «Тунелі. Норми проєктування»

Міністерство розвитку громад та інфраструктури України ухвалило проєкт нових будівельних норм для тунелів — ДБН В.2.3-27:2023 «Тунелі. Норми проєктування». 

Вказані норми станом на 29.08.2023 року відсутні в ЄДЕССБ. Доступний поки лише проект. Відповідний запит на публічну інформацію я вже подав до МІУ.

Новий ДБН набирає чинності 01.01.2024 року.

Ці будівельні норми поширюються на проєктування і будівництво нових та реконструкцію діючих тунелів на автомобільних дорогах загального користування і на залізницях колії 1520 мм всіх
категорій.

🎯 Затверджено ДБН В.2.2-5:2023 Захисні споруди цивільного захисту

ДБН встановлюють вимоги до проєктування та будівництва нових тунелів на дорогах та залізничних шляхах, а також реконструкції та капітального ремонту вже існуючих.  Нові норми впорядковують також правила щодо тунелів у гірських районах або на водних ділянках.

Затверджений проєкт ДБН передбачає також, що всі захисні споруди мають відповідати стандартам інклюзивності, в тому числі, фізичної безбар’єрності.

Обговорити нові будівелдьні норми можна в групі Містобудування в Україні.

Юрій Брикайло,

DREAMDIM & URBANDATA

Ⓒ 2023