Зміни до Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах

⭕️ На сайті Мінрегіону повідомляється, що 21.08.2019 року Кабінет Міністрів України схвалив Постанову №809, якою затвердив зміни до Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, розроблених Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України з метою приведення положень Порядку у відповідність до вимог чинного законодавства.

📎 Вказана Постанова набрала чинності 31.08.2019 року.Зокрема, відповідно до частини шостої статті 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» з Порядку виключено пункт щодо погодження з Мінприроди та Держкомнацрелігій проектної документації на будівництво об’єктів (мова йде про абзац 13 пункту 6: Сплата відновної вартості зелених насаджень не проводиться у разі: ... будівництва культових будівель та будівель, необхідних для їх обслуговування, що здійснюється релігійними організаціями, статути (положення) яких зареєстровано в установленому законом порядку (за умови погодження такого будівництва з Мінприроди та Держкомнацрелігій)).

Також змінами передбачено, що у разі видалення зелених насаджень у зв’язку із будівництвом об’єктів, розмір їх відновної вартості зменшується на суму, передбачену у проектній документації на озеленення території.

Зазначений пункт, на мою думку, містить в собі певні ризики, оскільки вартість майбутнього озелення території замовник будівництва визначатиме самостійно, а отже на папері вартість озеленення може повністю «покривати» відновну вартість видалених зелених насаджень.

Ідентичне положення закріплене в ч. 3 ст. 28 ЗУ “Про благоустрій населених пунктів”: Розмір відновної вартості видалених зелених насаджень зменшується на суму, передбачену проектною документацією на озеленення території.

Матеріал оновлено та змінено 22.08.2019 року.

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *