Розміщення об’єктів альтернативної енергетики без зміни цільового призначення землі

📌 Так, з 01.01.2019 року на землях, віднесених до категорії земель, визначених пунктом ж частини першої статті 19 Земельного кодексу України, можуть розміщуватися об’єкти альтернативної енергетики, що використовують відновлювані джерела енергії (енергія сонячна, вітрова, аеротермальна, геотермальна, гідротермальна, енергія хвиль та припливів, гідроенергія, енергія біомаси, газу з органічних відходів, газу каналізаційно-очисних станцій, біогазів), незалежно від цільового призначення таких земельних ділянок.
 
Ⓒ 2018

Хто з 01.01.2019 року не платитиме пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту?

📌 Вказаним Законом, зокрема, вносяться зміни у ст. 40 (Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту) Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а саме з 01.01.2019 року частину четверту статті 40 буде доповнено пунктами 11-13 такого змісту:
  • 11) об’єктів, які згідно з державним класифікатором будівель та споруд належать до будівель сільськогосподарського призначення;
  • 12) об’єктів, які згідно з державним класифікатором будівель та споруд належать до будівель і споруд підприємств харчової промисловості;
  • 13) об’єктів, які згідно з державним класифікатором будівель та споруд належать до силосів для зерна та складських майданчиків (для зберігання сільськогосподарської продукції).
Замовники будівництва зазначених вище об’єктів з 01.01.2019 року не будуть залучатися до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.
 
Окрім того, вказаним Законом вносяться зміни у ст. 27 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», згідно з якими з 01.01.2019 року на підставі будівельного паспорта можна буде будувати індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 500 квадратних метрів, господарські будівлі і споруди, гаражі, елементи благоустрою та озеленення земельної ділянки.
 
Ⓒ 2018

З 2019 року будівельний паспорт буде видаватися на будинки площею до 500 кв.м!

01 січня 2019 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів.
📌 Вказаним Законом, зокрема, вносяться зміни у ст. 27 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а саме: в абзаці другому частини першої статті 27 цифри «300» замінити цифрами «500».
Таким чином, з 01.01.2019 року, на підставі будівельного паспорта можна буде будувати індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 500 квадратних метрів, господарські будівлі і споруди, гаражі, елементи благоустрою та озеленення земельної ділянки.
Разом із тим, Закон не передбачає внесення змін у п. 4 ч. 4 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо звільнення від сплати пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту!
2018

«Сьогодні вже 73% всієї території України є в системі Держгеокадастру»

«Сьогодні вже 73% всієї території України є в системі Держгеокадастру. Фактично вперше разом з Міністерством юстиції було синхронізовано два ключових реєстри — це земельний кадастр і реєстр речових прав, що практично унеможливлює рейдерство та будь-які маніпуляції в земельній сфері», — повідомив В. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

На сьогоднішній день на базі Державного земельного кадастру надається низка цифрових адміністративних послуг, в яких застосовуються зручні та актуальні засоби аутентифікації (ЕЦП, BankID, MobileID). Дані Держгеокадастру, інтегровані із найбезпечнішою у світі системою захисту інформації Blockchain, є абсолютно відкритими в режимі читання для усіх зацікавлених сторін.

За його словами, важливим етапом транспарентності земельних відносин стало запровадження електронних земельних торгів, які вже діють на двох майданчиках — OPENMarket державного підприємства «СЕТАМ» і ПРОЗОРРО.Продажі. Перші Е-торги відбулися 18 жовтня, а станом на 12 грудня вже продано прав оренди на 25 земельних ділянок.

Крім того, було запроваджено екстериторіальне погодження проектів землеустрою. Діє прозора та зрозуміла схема роботи, серед переваг якої відсутність контакту з чиновником, онлайн моніторинг 24/7, чіткі строки відпрацювання (10 днів), відсутність повторних відмов.

📌 У тестовому режимі працює портал нормативної грошової оцінки земельних ділянок за адресою: ngo.land.gov.ua

Відтепер кожен громадянин має можливість переглядати оцінку будь-якої земельної ділянки за межами населеного пункту та отримувати розрахунок оцінки масиву ділянок та ділянок з довільними межами.

Для отримання доступу до порталу необхідно подати заявку.

Інформація з веб-сайту Мінагрополітики.

 

Юрій Брикайло, DREAMDIM

2018

Будівельна амністія стане «простішою»: відміна довідок про відповідність місця розташування об’єкта!

Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України разом з ДАБІ України розроблено проект наказу «Про затвердження змін до Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт».
📌 Проектом передбачається визначити можливість замовникам об’єктів будівництва, які відповідно до Порядку приймаються в експлуатацію, подавати відповідну заяву та необхідні документи через електронну систему здійснення декларативних та дозвільних процедур у будівництві.
📌 Також Проектом передбачено у додатках до Порядку, а саме у формі Звіту про проведення технічного обстеження та формі Декларації про готовність об’єкта до експлуатації, відомості щодо замовників будівництва, для заповнення визначити з урахуванням вимог Порядку ведення єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, затвердженого наказом Мінрегіону від 24.06.2011 року №92.
Проектом наказу передбачено внесення змін щодо виключення з додатків до Порядку інформації стосовно відповідності місця розташування об’єкта вимогам державних будівельних норм, отриманої виконавцем від місцевого органу містобудування та архітектури.
Вказані зміни зумовлені необхідністю спрощення процедури прийняття в експлуатацію та уникнення можливих корупційних ризиків з боку посадових осіб місцевих органів містобудування та архітектури, оскільки відсутній механізм отримання такого погодження.
Проект наказу 11 грудня 2018 року було подано в ДРС України.

Будівельна амністія 2018

31 серпня 2018 року набрав чинності Наказ Мінрегіону 03.07.2018 року №158 «Про затвердження Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт».
Вказаний Наказ встановив процедури та умови прийняття в експлуатацію збудованих без дозвільного документа на виконання будівельних робіт індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1).
📌 Тепер громадяни можуть у спрощеному порядку ввести в експлуатацію, зокрема, збудовані (без оформлення дозвільних документів) у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів, за умови, що вони збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення.

Відсутність генпланів та детальних планів території (ДПТ)

Будівельна амністія 2018 року стане у нагоді тим, хто хотів, але не зміг оформити дозвільні документи на будівництво у зв’язку з відсутністю в населеному пунктів затвердженої містобудівної документації (генерального плану населеного пункту та/або детального плану території (ДПТ)).
Відсутність зазначеної документації або скасування затверджених генпланів та ДПТ, згідно Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки (Наказ Мінрегіону від 05.07.2011 року №103) було та є підставою для відмови у видачі особі будівельного паспорту забудови земельної ділянки, який є необхідним для подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт (те саме стосується, і відмови у видачі містобудівних умов (МУОЗЗД)).
Разом із тим, відсутність містобудівної документації населеного пункту та/або детального плану території не є перешкодою для введення об’єктів в експлуатацію, на які розповсюджуються положення пункту 9 розділу V України «Про регулювання містобудівної діяльності».
 
Ⓒ 2018