АМКУ подав до КМУ пропозиції щодо вирішення проблемних питань функціонування Єдиної бази даних звітів про оцінку

На засіданні Антимонопольного комітету України 22 листопада 2018 року схвалено пропозиції до Кабінету Міністрів України стосовно необхідності вирішення, встановлених в ході проведеної перевірки, проблемних питань, які мають місце в сфері оцінки нерухомого майна та пов’язані з прийнятими Фондом державного майна наказами, що врегульовують питання створення, функціонування та впровадження Єдиної бази даних звітів про оцінку та підключення до неї електронних майданчиків.
Так у сфері оцінки, що проводиться для цілей оподаткування, з прийняттям змін до Податкового кодексу України та наказів Фонду, у сукупності склалась ситуація, коли було створено новий ринок, учасниками якого є авторизовані Фондом електронні майданчики, що за встановлену ними плату фактично забезпечують можливість суб’єктам оціночної діяльності вносити інформацію зі звіту про оцінку до Єдиної бази, а нотаріусам здійснювати перевірку реєстрації такого звіту та наявність присвоєного йому унікального номера.
Вартість послуг електронних майданчиків не регулюється державою та фактично оплачується замовниками послуги оцінки майна.
❗При цьому в діях авторизованих на сьогодні чотирьох електронних майданчиків вбачаються ознаки схожих дій, в тому числі пов’язані з встановленням однакових цін на послуги, питання обґрунтованості яких лишається відкритим.
Враховуючи мету, для якої було впроваджено функціонування Єдиної бази, а саме щодо забезпечення контролю за правильністю визначення оціночної вартості майна, чинні на сьогодні нормативно-правові акти потребують перегляду.
Антимонопольний комітет розпочав перевірку дій Фонду держмайна щодо впровадження бази звітів про оцінку майна та підключення до неї електронних майданчиків ще у вересні.
 
Ⓒ 2018

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *