Реєстрація декларації ДАБІ за принципом мовчазної згоди

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у Постанові від 17.12.2019 року по справі №813/6618/15 щодо, зокрема, набуття права на виконання будівельних робіт на об'єкті, що належить до III категорій складності (за класом наслідків — СС2), за принципом мовчазної згоди, та зобов'язання внести інформацію про таку декларацію до Єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, дійшов настпуних висновків:

🎯 Наслідком порушення суб'єктом владних повноважень строку розгляду питання реєстрації декларації або її повернення є визнання такої декларації зареєстрованою.🎯 У разі якщо орган державного архітектурно-будівельного контролю не зареєстрував декларацію про початок виконання будівельних робіт або не повернув її протягом п'яти робочих днів з дня надходження, така декларація вважається зареєстрованою за принципом мовчазної згоди.

🎯 Обраний у даному випадку судами попередніх інстанцій спосіб захисту порушеного права позивача шляхом зобов'язання органу держархбудкотролю внести відомості про зареєстровану декларацію про початок виконання будівельних робіт від 07.09.2015, подану позивачем, на об'єкт будівництва: «Будівництво автозаправної станції на вул. Миру в смт. Рудно, м. Львів» до єдиного реєстру відповідає вимогам справедливості й забезпечує ефективне поновлення позивача в правах.

📌 Повноваження ДАБІ — зміни: заборона скасування МУО, повідомлень та декларацій

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *