Удосконалено та розширено районування України за сейсмічними показниками (ДБН В.1.1-12:2014)

31 січня 2019 року в Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №1/2019 було опубліковано Зміну №1 до ДБН В.1.1-12:2014 Будівництво у сейсмічних районах України, яка офіційно вступає в дію з 1 травня 2019 року.

❗️Офіційного тексту Зміни №1 на сайті Мінрегіону немає. В мережі Інтернет є її проект, друга редакція.


“Серед іншого, вони вводять удосконалене та розширене районування України за сейсмічними показниками, яке включає житлові і громадські будівлі заввишки від 73,5 метрів та всі об’єкти зі значним класом наслідків — великі стадіони, лікарні, ЖК, ТРЦ, школи та інші будівлі. Такі зміни сприятимуть підвищенню безпеки будівель та більш якісному їх проектуванню”, — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Так, для проектування житлових і громадських будівель заввишки від 73,5 м і вище та для всіх об’єктів будівництва із значним (СС3) класом наслідків, які не ідентифікуються як об’єкти підвищеної небезпеки, використовується карта 3СР-2004-В, що дозволить зменшити інтенсивність сейсмічного впливу на 1 бал та підвищити якість проектування та безпеку будівель.

📍Крім цього, Зміною №1 до ДБН В.1.1-12:2014 також розширено умови використання сучасних матеріалів, зокрема, блоків із ніздрюватого бетону автоклавного твердіння («газоблоків»), який відрізняється своїми теплоізоляційними властивостями та високою екологічністю.

Зміна до ДБН розроблена Державним науково-дослідним інститутом будівельних конструкцій.

 

2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *