Мінрегіон розпочав громадське обговорення проєкту Наказу «Про затвердження мінімальних вимог до енергетичної ефективності будівель» з метою встановлення мінімальних вимог до енергетичної ефективності будівель на основі розрахованих для еталонних будівель даних, з урахуванням вимог до теплотехнічних характеристик огороджувальних конструкцій, енергетичної ефективності інженерних систем (у тому числі обладнання) будівель, відповідно до економічно доцільного рівня та в залежності від функціонального призначення та висотності будівель, виду будівництва (нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт), відповідно до вимог Закону України «Про енергетичну ефективність будівель».
Попередній проєкт було презентовано 19.05.2020 року. За час громадського обговорення попереднього проєкту надходили зауваження та пропозиції, які було працьовано і розглянуто, та відображено в оновленому проєкті акту.
📌 Перелік будівель, які не підлягають обов’язковій сертифікації енергоефективності
Проєкт наказу розроблено на виконання вимог Закону «Про енергетичну ефективність будівель».
Частиною першою статті 6 вищезазначеного Закону передбачено, що мінімальні вимоги до енергетичної ефективності будівель встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері будівництва.
У пункті 11 частини першої статті 1 Закону вказано, що мінімальні вимоги до енергетичної ефективності ‒ сукупність вимог до огороджувальних конструкцій будівлі, інженерних систем та їх елементів (у тому числі обладнання), результатом дотримання яких є забезпечення належних умов проживання та/або життєдіяльності людей у такій будівлі протягом нормативного строку експлуатації будівлі при нормативно допустимому рівні витрат енергії.
Проєктом акта пропонується встановити механізм визначення класу енергетичної ефективності будівель за показниками, які встановлені на основі розрахованих для еталонних будівель даних з урахуванням вимог до теплотехнічних характеристик огороджувальних конструкцій та енергетичної ефективності інженерних систем (у тому числі обладнання) будівель відповідно до економічно доцільного рівня та диференціюються залежно від функціонального призначення будівель, висотності будівель, виду будівництва (нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт) відповідно до вимог Закону.
Міністерством розвитку громад та територій України також розроблено проєкт Наказу «Про затвердження Змін до Методики визначення енергетичної ефективності будівель» для врегулювання суперечностей під час визначення класу енергоефективності будівлі.
Ⓒ 2020