20 лютого 2019 року об 11:00 відбудеться відкрите громадське обговорення можливих змін у державні будівельні норми щодо проектування судів — ДБН В.2.2-26:2010 Будинки і споруди. Суди.
Вказаний ДБН був розроблений в 2010 році ДП «УкрНДІпроцивільсільбуд», і набрав чинності 01.10.2010 року.
У 2014 році було затверджено Зміну №1 ДБН В.2.2-26:2010, якою, зокрема, передбачили можливість при проектуванні зони для утримання підсудних під час проведення судового процесу в залах засідань для розгляду кримінальних справ замість металевих загороджувальних ґрат використовувати кабіни для розміщення підсудних з огорожею зі спеціального захисного скла (а також було затверджено технічні вимоги до такої кабіни).
Таким чином, за фактично 9 років ДБН щодо проектування судів практично не змінювався. Разом із цим, за останні роки відбулося багато змін як будівельній галузі, так і в ситсемі судочинства.
⭕️ Проте, варто зазначити, що чинний ДБН В.2.2-26:2010 містить досить сучасні та актуальні вимоги щодо будівель судів, які, нажаль, на сьогодні не дотримуються, а саме:
-
розміщення судових установ в житлових будинках забороняється❗️;
-
поряд із приміщеннями канцелярії необхідно передбачати окремі приміщення для роботи з матеріалами справ;
-
зали судових засідань повинні розміщуватись, як правило, на перших поверхах будинку суду;
-
нарадча кімна для головних учасників судового процесу повинна бути при кожному залі судових засідань;
-
кімната для свідків повинна примикати до залу судових засідань безпосередньо або через шлюз;
-
стіни залів судових засідань повинні бути облицьовані звукопоглинаючими матеріалами.
✅ Будемо сподіватися, що можливі зміни до ДБН В.2.2-26:2010 Суди зможуть вирішити існуючі проблеми, зокрема щодо місткості залів судових засідань, щодо наявності окремих кімнат для адвокатів, щодо забезпечення суддів та інших працівників суду достатньою кількістю кабінетів та допоміжних приміщень (канцелярій, архіві тощо).
Ⓒ 2019