Місцеві правила регулювання забудови (зонінг)

З метою розширення повноважень органів місцевого самоврядування щодо регулювання забудови, проектом Закону Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» № 6403, передбачено введення місцевих правил регулювання забудови, невід'ємною частиною яких стають плани зонування (зонінг).
Місцеві правила регулювання забудови – це нормативно-правовий акт органу місцевого самоврядування, прийнятий відповідно до законодавства, генерального плану або плану об’єднаної територіальної громади (ОТГ).
Метою розроблення та затвердження місцевих правил регулювання забудови є визначення умов планування і забудови, встановлення правових та планувальних обмежень, дозволених видів використання земельних ділянок в межах виділених функціональних зон населених пунктів та об’єднаних територіальних громад (ОТГ).
Функціональне призначення відповідної території у місцевих правилах регулювання забудови не може відрізнятися від функціонального призначення території, визначеного у генеральному плані населеного пункту або плані об’єднаної територіальної громади. Якщо певна територія у генеральному плані населеного пункту або плані об’єднаної територіальної громади має кілька функцій, то у місцевих правилах регулювання забудови повинні зберігатися усі ці функції.
Варто звернути увагу, що місцеві правила регулювання забудови не можуть передбачати обов'язок фізичних і юридичних осіб щодо отримання будь-яких дозволів, погоджень або інших документів дозвільного характеру, а також повноважень органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, підприємств, установ, організацій, утворених такими органами, видавати зазначені документи.
Порядок розроблення місцевих правил забудови, їх склад та зміст має визначити центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування. Рішення про розроблення місцевих правил забудови прийматиме відповідна місцева рада.
➜ Зміни до місцевих правил регулювання забудови в частині графічних матеріалів зможуть вноситися виключно у випадках необхідності приведення у відповідність до законодавства та генерального плану населеного пункту або плану об’єднаної територіальної громади (ОТГ).
2018

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *