Надання земельних ділянок для розміщення технічних засобів телекомунікацій за відсутності зонінгу та ДПТ

Міністерством цифрової трансформації України доопрацьовано та передано на погодження в ДРС проект Закону України «Про внесення зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо спрощення розміщення технічних засобів телекомунікацій», який покликаний спростити процедуру отримання операторами, провайдерами телекомунікацій права на користування земельними ділянками для розміщення об'єктів телекомунікаційної інфраструктури (для покриття 95% населення України мобільним та фіксованим високошвидкісним зв’язком та опосередкованого стимулювання екотуризму, рекреації, туризму).

Так проектом пропонується Розділ V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» доповнити новим пунктом 6-3 такого змісту:«6-3. Встановити, що дія частини третьої статті 24 цього Закону не поширюється на надання земельних ділянок площею до 0.05 га, розташованих у межах сіл і селищ, а також розташованих за межами населених пунктів (крім особливо цінних земель), для будівництва, експлуатації та обслуговування технічних засобів телекомунікацій (технічних засобів електронних комунікацій) та/або споруд електрозв’язку (крім лінійних), що є складовими телекомунікаційних мереж (електронних комунікаційних мереж), в тому числі, базових станцій мобільного зв’язку та їх ліній зовнішнього електроживлення. Забороняються використання земельних ділянок, зазначених в абзаці першому цього пункту, для інших потреб, та подальша зміна цільового призначення цих земельних ділянок.».

✔ Попередній проект документу не містив обмежень щодо площі земельних ділянок, та не містив заборони подальної зміни цільового призначення.

🏠  Містобудування в Україні

Юрій БрикайлоDREAMDIM & URBANDATA

Ⓒ 2021

1 Відповісти на “Надання земельних ділянок для розміщення технічних засобів телекомунікацій за відсутності зонінгу та ДПТ”

  1. Вже поїхала криша. Хто хоче той і міняе Закони. Хто буде контролювать санітарні норми, охоронну зону ,Як будуть підбирати ділянку? І багато питань. Сумно. А ще СЕО як буде розробляться? Це ж не державна структура. За ці вишки постійно йде скандал з мешканцями. Ще одна «бомба».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *