Нові будівельні норми у сфері транспортної інфраструктури

01.06.2018 року набирають чинності одразу дві галузеві будівельні норми:
  1. ГБН В.2.3-37641918-549:2018 Майданчики для стоянки транспортних засобів і відпочинку учасників дорожнього руху та
  2. ГБН В.2.3-37641918-550:2018 Зупинки маршрутного транспорту, затверджені Наказами Міністерства інфраструктури України від 07.03.2018 №110 та 111.

Зазначені будівельні норми покликані підвищити безпеку для всіх учасників дорожнього руху та наблизити транспортну інфраструктуру в Україні до європейських стандартів. Ось деякі з положень цих норм:

  • На пішохідній зоні тротуару не допускається встановлення дорожнього огородження, опор, рекламних конструкцій, тимчасових споруд, приямків від люків та дощоприймачів, сходів та ґанків будинків тощо.
  • Під’їзди до зупинок маршрутного транспорту повинні мати огородження перильного типу.
  • Споруди торговельно-побутового призначення повинні розміщуватися за межами пішохідної зони тротуарів або узбіч згідно з вимогами чинних законодавчих та нормативних актів, затвердженою містобудівною документацією та місцевими правилами забудови населених пунктів. При їх розміщенні не допускається пошкодження або знищення зелених насаджень.
  • На посадкових майданчиках не можна розміщувати споруди торговельного призначення і влаштовувати майданчики для зберігання матеріалів для зимового утримання автомобільних доріг.
  • На зупинках необхідно передбачати павільйони або навіси, засоби інформування пасажирів (електронні табло, таблиці з розкладом та схемою руху тощо) та автомати з продажу квитків, які не повинні погіршувати видимість для водіїв і заважати руху пішоходів.
  • Острівці безпеки для пішоходів та велосипедистів слід влаштовувати на нерегульованих пішохідних переходах та, за можливості, на регульованих переходах. Не допускається влаштування нерегульованих пішохідних переходів без острівців безпеки на вулицях, які мають 2 і більше смуг руху в одному напрямку. За неможливості улаштування таких острівців безпеки слід передбачати регульовані пішохідні переходи.
  • Улаштування автостоянок тимчасового зберігання не допускається: вздовж проїзних частин магістралей загальноміського значення безперервного руху; вздовж проїзних частин магістралей загальноміського значення регульованого руху та магістралей районного значення у випадку (коли коефіцієнт використання їх пропускної здатності наближається до 1 та при виділенні на цих магістралях окремих смуг для руху маршрутного транспорту); на тротуарах.
Вказані вище норми розроблені на заміну ДБН В.2.3-5-2001 Вулиці та дороги населених пунктів, ГБН В.2.3-218-549:2010 «Споруди транспорту. Автомобільні дороги. Майданчики для короткочасної стоянки транспортних засобів і відпочинку. Загальні вимоги проектування» та ГБН В.2.3-218-550:2010 «Споруди транспорту. Автомобільні дороги. Зупинки маршрутного транспорту. Загальні вимоги проектування».
2018

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *