Новий порядок присвоєння адреси об'єктам будівництва та нерухомого майна

Кабінет Міністрів України 27.03.2019 року схвалив постанову «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності», якою, зокрема, затвердив Порядок реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна.

01.07.2019 року набрав чинності новий порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна

27.03.2019 року я звернувся до КМУ та Мінекономрозвитку із запитом щодо отримання тексту ухваленої Постанови.



Існуючим законодавством не врегульовано єдиний порядок присвоєння адреси закінченому будівництвом об'єкту, що на практиці призводить до вирішення цих питань органами місцевого самоврядування та місцевими державними адміністраціями на власний розсуд, зокрема, інколи шляхом штучного ускладнення для замовника будівництва процесу присвоєння адреси об’єкту нерухомого майна.

Так, строк присвоєння будівельної адреси може сягати до 30 календарних днів, а від замовника може вимагатися в середньому 6-8 зайвих документів.

⭕️ Відповідно до проекту зазначеного вище Порядку:

🎯Адреса об’єкта будівництва, адреса об’єкта нерухомого майна – унікальна структурована сукупність реквізитів, яка використовується для ідентифікації об’єкта та визначення місця його розташування  на місцевості.

🎯 Адреса об’єкта будівництва присвоюється під час надання будівельного паспорта забудови земельної ділянки або містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.

🎯Адреса об’єкта будівництва, об’єкта нерухомого майна не присвоюється тимчасовим спорудам, а також лінійним об’єктам інженерно-транспортної інфраструктури, перелік яких визначається Мінрегіоном.

🎯 За присвоєння адреси об’єкта будівництва, об’єкта нерухомого майна плата не стягується.

🎯 З дати прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта присвоєна відповідно до цього Порядку адреса об’єкта будівництва автоматично вважається адресою об’єкта нерухомого майна та не потребує прийняття додаткових розпорядчих документів відповідними уповноваженими органами з присвоєння адреси.

🎯Підставами для зміни адреси об’єкта нерухомого майна є:

  • зміни в адміністративно-територіальному устрої;
  • зміна назви адміністративно-територіальної автономії у складі України, області, району, населеного пункту, вулиці або поіменованого об’єкта;
  • об’єднання та поділ вулиць;
  • об’єднання, поділ об’єкта нерухомого майна, виділення частки з об'єкта нерухомого майна;
  • впорядкування нумерації об’єктів нерухомого майна.


style="display:block"
data-ad-format="fluid"
data-ad-layout-key="-fb+5w+4e-db+86"
data-ad-client="ca-pub-2601889031568289"
data-ad-slot="5406117927">

Особливості присвоєння адреси об’єкту будівництва та об’єкту нерухомого майна, яким надано будівельний паспорт або містобудівні умови та обмеження до набрання чинності цим Порядком

Якщо замовнику будівництва надано будівельний паспорт або містобудівні умови та обмеження до набрання чинності цим Порядком, такий замовник може звернутися до відповідного уповноваженого органу з присвоєння адреси із заявою про присвоєння адреси:

Індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, які будуються (збудовані) на земельній ділянці, право власності на яку зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та яким не присвоєно адресу об’єкта будівництва під час надання будівельного паспорта або містобудівних умов та обмежень у порядку, визначеному цим Порядком, не потребують прийняття рішення про присвоєння адреси.

🎯Адресою такого об’єкта вважається місце розташування земельної ділянки, на якій споруджено відповідний будинок згідно з документом, який посвідчує право власності на земельну ділянку.

🏠 Містобудування в Україні

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2019

26 Відповісти на “Новий порядок присвоєння адреси об'єктам будівництва та нерухомого майна”

  1. Доброго дня! В нас приватний будинок на 2 власника пiд одним номером за поштовою адресою. Як роздiлити окремо частини будинку, наприклад, 91 та 91/1? у паспортi громадянина стоять саме такi прописки. Але у ЦНАП, коли звернулися для прописки додаткового члена родини, то сказали, що треба дозвiл другого власника, бо нема видiленоi адреси.

    Дякую

    1. Доброго дня!

      Швидше за все, це прописали квартири (з таким дуже часто стикався).

      Тому з Вас і просять згоду іншого власника (бо адреса у Вас одна — така як в правовстановлюючих документах на будинок). Хоча, наскільки мені відомо, зараз процедура реєстрації наче не вимагає згоди співвласника (але краще це уточніть цей момент!!).

  2. Добрий день! В нас багатоквартирний будинок, ще не зданий в експлуатацію, а забудовник хоче здавати нам тільки нашу квартиру і ще кілька квартир наших сусідів, які вже є завершеними. Але сам будинок і цокольне його приміщення ще не завершене. Питання: чи взагалі так законно ? Наскільки якісні такі документи ? В попередньому договорі прописано що забудовник має зробити і під'їзд . Чи не прийдеться потім самому все доробляти , якщо отримати такі документи ? (Бо забудовник таким чином може зняти з себе відповідальність посилаючись на те що вже здав нам квартиру.) І що буде з самим будинком ? Розкажіть будь ласка порядок оформлення документів на здачу в експлуатацію . Дякую.

    1. Доброго дня! Він не може окремо здати якісь квартири. Але будинок без мереж та без частини робіт — може здати.

      Щодо відповідальності замбудовника в Вашому випадку — треба ще і договір бачити та проаналізувати.

  3. Добрый день. Разделили земельный участок на два. Присвоили 2 кадастровых номера. Зарегистрировали в реестре. Скажите, пожалуйста, как присвоить адреса этим земельным участкам.

    1. Доброго дня! Наразі це ще роблять рішеннями ради, і реєстратори їх приймають. І в рішенні може бути формулювання не адреса, а, наприклад, місцезнаходження.

  4. Доброго дня) якщо спочатку купили будинок на два власника, а потім біля цього будинку на земельній ділянці побудували новий будинок. Як його можна узаконити, щоб не потребувалась згода іншого власника?

    1. Доброго дня!

      Без згоди — тільки після поділу землі, але зараз, формально, Ваші співвласники теж мають право на частину нового будинку.

      Тому порада тут одна — раджу Вам прийти на консультацію.

  5. В нас два приватних будинки під одним номером. Під моїм будинком земля відведена в оренду. При проханні надати мені окрему адресу, було відмовлено в зв'язку з незаконною добудовою /ванна кімната/. Чи правомірно це?

    1. А як саме вказали підставу для відмови?

      Бо підстави «наявність самочинного будівництва» немає.

      Разом із тим, Вам все одно потрібно узаконити самочинне будівництво, а тому можете спершу узаконити, а потім звертатися за адресою (хоч це і більш складна процедура).

  6. Були побудовані нежитлові та житлові приміщення за однією адресою. після введення приміщень в експлуатацію та відчудженняння однієї з квартир ми звернулись до управління архітектури про присвоєння адрес( поштових номерів квартир) . нам відмовили. аргументи — відсутність механізму надання номерів у новій постанові №367

    1. Нажаль, оскільки досі не затверджено Порядок визначення реквізитів адреси об’єкта будівництва, об’єкта нерухомого майна, такі ситуації виникають...

      Залишається чекати.

  7. Доброго дня!

    яким чином можна присвоїти поштову адресу земельним ділянкам с/г призначення, на яких планується у майбутньому звести тимчасову споруду??

    1. Вітаю!

      Адресу земельним ділянкам присвоїти не вийде. Тим більше с/г призначення.

      Можна намагатися «визначити місцерозташування ділянки»...

  8. Добрий день! У нас власний двох поверховий будинок і є два окремі входи. Бабуся вирішила подарувати мені 1 пов. ,а мамі 2 пов. Ми б хотіли зробити окремі поштові адреси, чи можливий таке? Дякую!

    1. Вітаю.

      Подарувати вона може, і Ви навіть зможете виділити свої частки в натурі, але, на мою думку, поділити будинок таким чином на два окремі будинки неможливо. Як варіант, розгляньте можливість виділення часток і оформлення двох квартири, але тепер (з 01.12.2019) будинки з двома та більше квартирами вважаються багатоквартирними, що може стати великою проблемою (поруч із цим, в класифікаторі ДК018-2000 досі є код для двоквартирних будинків, і суд раніше визнавав такі будинки не багатоквартирними). Тому поки не можу ожнозначно сказати чи вдастся Вам оформити Ваші майбутні частки як окремі квартири.

  9. Таке питання у вас пише

    Адресою такого об’єкта вважається місце розташування земельної ділянки, на якій споруджено відповідний будинок згідно з документом, який посвідчує право власності на земельну ділянку.

    Тобто не потрібно обєкту додатково ще присвоювати поштову адресу щоб продати нерухомість?

    1. Вітаю!

      Мова йде про те, що у випадку наявності адреси (місця розташування) земельної ділянки в ДРРП, не потрібно присвоювати окремо адресу будинку (садибному, садовому або дачному). Для продажу потрібно право власності на будинок (адреса має бути в правовстановлюючих документах на такий будинок).

  10. Добрий день! Ситуація така — багато людей звертається з питанням присвоєння поштової адреси земельній ділянці з цільовим як і ОЖБ так і індивідуальне садівництво для подальшого будування на ній будинків, чи можуть ОМС присвоювати такі адреси? Чим керуватись?

    1. Вітаю!

      Законодавчо встановлено (ще в 2019 році), що земельним ділянкам адреса не присвоюється.

      Проте на практиці досі бачу рішення Виконкомів про присвоєння адрес. Хтось зазначає саме слово «адреса», а хтось « місце розташування».

      Зараз законодавство передбачає присвоєння адреси (якщо вона відсутня), анприклад, при видачі будівельного паспорту (шляхом видачі відповідного наказу).

  11. Доброго дня, до нас у громаду звернувся, власник ділянки, просить присвоїти адресу ділянці призначення якої «для ведення особистого селянського господарства», це потрібно для того щоб РЕС надав дозвіл для користування електроенергією. Як бути в такому разі? Принесли рішення іншого виконкому про присвоєння. Можливо можна прийняти виконкомом порядок присвоєння адрес, щоб присвоїти?

    1. Вітаю!

      На сьогодні присвоєння адрес ділянкам взагалі неможливе. Разом із тим, я бачив документи на «визначення місця розташування земельної ділянки»... Нажаль, законодавчо питання врегулювали так, що присвоювати адресу ділянкам не можна (знаю, що на практиці рішення приймаються, бо виконкоми йдуть на застріч власникам).

  12. Чи може правління садового товариства надати мені Довідку про присвоєння адреси моєму садовому будинку у такому вигляді: київська обл.Обухівський р-н, с.Підгірці, Садове тов. Автотранспортник, будинок 32. Чи буде вона дійсна при реєстраціі прав власності на садовий будинок?

    1. Вітаю!

      Раніше такі довідки приймалися, але зараз довідка має бути внесена до ЄДЕССБ, і має містити повні дані (ОТГ).

  13. Доброї ночі. Маємо будинок на два домовласника але під одним номером електролічильники два та коли прийшлось робити особовий рахунок на себе то виявилось що не може бути два домовласника під одним номером і нам потрібно внести зміни,скільки це буде коштувати і куди потрібно звернутися?

    Дякую.

    1. Вітаю!

      Вам потрібно дві окремих адреси, проте невідомо чи вдастся їх присвоїти. Вам необхідно звернутися до місцевої ради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *