ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій», який набирає чинності 01.09.2018 року, вводить термін «блакитні лінії» — визначені містобудівною документацією лінії обмеження висоти та силуету забудови; спрямовані на регулювання естетичних та історико-містобудівних якостей забудови.
Зокрема, ДБН визначає, що зони садибної забудови можуть формуватись окремими чи зблокованими житловими будинками з присадибними ділянками, при цьому поверховість будинків в межах територій садибної забудови не може перевищувати трьох поверхів без урахування мансарди.
❗Також нові норми забороняють розміщення в кварталах садибної забудови багатоквартирних (секційних) будинків.
Такі обмеження мають покласти край хаотичній забудові 4-5 поверховими багатоквартирними будинками територій сіл та селищ Київської області, де за останні роки з’явилася велика кількість подібних «висоток» в зонах садибної забудови. Подібне сусідство, в більшості випадків, погіршило умови проживання мешканцям приватних садиб.
ДБН Б.2.2-12:2018 встановлює наступні обмеження щодо висоти (поверховості) житлової забудови (в залежності від кількості населення та класифікації населеного пункту):
-
сільські населені пункти чисельністю до 1000 тис. осіб – виключно садибна забудова;
-
сільські населені пункти чисельністю понад 1000 тис. осіб – садибна забудова та багатоквартирні житлові будинки висотою до 12 м (до 4-х поверхів включно);
-
селища міського типу – садибна забудова та багатоквартирні житлові будинки висотою до 15 м (до 5 поверхів включно);
-
міста чисельністю до 50 тис. осіб включно – садибна забудова та багатоквартирні житлові будинки висотою до 27 м (до 9 поверхів включно);
-
міста чисельністю понад 50 до 100 тис. осіб включно – садибна забудова та багатоквартирні житлові будинки висотою до 48 м (до 16 поверхів включно);
-
міста чисельністю понад 100 тис. осіб – висотність багатоквартирної житлової забудови встановлюється документацією з просторового планування.
✎ Висота визначається без врахування шатрової покрівлі у разі її влаштування. У разі будівництва об'єкта на складному рельєфі висота визначається з врахуванням цокольного поверху.
➡ Разом із тим, варто пам’ятати, що нещодавно Міргегіон затвердив новий Порядок погодження відхилень від будівельних норм, що забезпечують дотримання встановлених вимог безпеки до будівель і споруд у спосіб, не передбачений будівельними нормами (наказ Мінрегіону від 19.04.2018 №97, який було опубліковано 22 травня 2018 року).
Ⓒ 2018