Реєстр дозвільних документів ДАБІ стає відкритим (OpenData)

Сьогодні, 26.12.2019 року на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних нарешті опубліковано дані Єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів (розпорядником якого станом на сьогодні є ДАБІ України).

Вказані дані були і раніше доступні на сайті ДАБІ, але не в повному обсязі; і їх ніяк не можна було віднести до відркитих даних (OpenData).

📊 Зручний пошук по вказаному реєстру доступний на порталі URBANDATA — Реєстр дозвільних документів ДАБІ та в Телеграм-боті DabiBot.



⭕️ Навіть сьогодні вказаний набір даних не є повним, але це перший великий крок.

Важливо, що тепер стала доступною інформація про кадастрові номери земельних ділянок, а також про адреси об’єктів.

❗️ ДБН та відкриті дані, або чому ДБН досі не є відритими даними (OpenData)!

Відкриті дані — OpenData

05 червня 2019 року набрала чинності постанова №409 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо відкритих даних», якою внесено зміни до постанови КМУ №835 від 21.10.2015 року та постанови КМУ №867 від 30.11.2016 року, викликані розвитком сфери відкритих даних в Україні. Постанову опубліковано 05.06.2019 року!

Кількість обов’язкових до відкриття наборів даних зросла з 616 до 878! Проте, порівняно з редакцією постанови, оприлюдненою на сайті КМУ 17.04.2019 рокукількість наборів навпаки зменшилася. Про це читайте далі.

В широкому розумінні, відкриті дані (open data) — це інформація, до якої будь-хто має доступ і яку будь-хто може використовувати і поширювати для будь-яких потреб.

Проте чинне законодавство України оперує іншим терміном: публічна інформація у формі відкритих даних — це публічна інформація у форматі, що дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний та безоплатний доступ до неї, а також її подальше використання.



 Відкриті дані «характеризуються», зокрема:

  • постійною доступністю онлайн у цілодобовому режимі (чинне законодавство України передбачає можливість тимчасової недоступності даних);
  • відсутністю паролів чи інших обмежень на рівні доступу;
  • безкоштовністю та анонімністю надання й використання;
  • машиночитаним форматом;
  • доступністю API для поширення й використання на сторонніх платформах.

Оприлюднення набору даних передбачає можливість їх перегляду і завантаження безоплатно та без проведення додаткової реєстрації, ідентифікації, авторизації, проходження автоматизованого тесту для розрізнення користувачів чи інших обмежень.

🏠 Містобудування в Україні

ℹ️ Telegram-канал

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *