Озеленення при проектуванні вулиць і доріг може стати обов’язковим

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розглядає можливість внесення нових змін до ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів» щодо обов’язкового проведення заходів з озеленення вулиць і доріг при їх новому будівництві, реконструкції або капремонті. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
За його словами, озеленення є невід’ємною частиною благоустрою, і Мінрегіон розглядає можливість внесення змін щодо покращення благоустрою міст, зокрема, обов‘язкового озеленення при проектуванні доріг. Це має покращити екологічний стан міст, та надати їм новий сучасний вигляд, а жителям – комфортні умови для перебування і проживання.
На думку пана Парцхаладзе, у цьому питанні є доцільним вивчення досвіду Німеччини, Нідерландів, Австрії та інших високорозвинених європейських країн.
📌 Наприклад, у німецькому Лейпцигу площі зелених насаджень диференціюються в залежності від щільності забудови та норм озеленення в окремих районах міст.Проект змін до ДБН В.2.3-5:2018 наразі розробляється ДП «ДерждорНДІ».
ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів» вступили в дію з 1 вересня 2018 року. Ними було введено низку принципово якісних змін для безпеки і комфорту людей, зокрема, можливість звуження ширини смуг руху на дорогах, обов’язкове встановлення спеціальних захисних огороджень на зупинках громадського транспорту, обов’язкове облаштування острівців безпеки на нерегульованих переходах, велодоріжок та велосмуг та інші зміни.
Інформація з офіційного веб-сайту КМУ.
Ⓒ 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *