Передача гуртожитків у власність територіальних громад та можливість приватизації жилих приміщень

Мінрегіон розробив проект Закону України «Про Загальнодержавну цільовупрограму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2021 рік». Наразі триває громадське обговорення вказаного законопроекту.

⭕️ Проблематика: на сьогодні передача гуртожитків у власність територіальних громад, у тому числі гуртожитків, що були включені до статутних капіталів суб’єктів господарювання, створених у процесі приватизації (корпоратизації), здійснюється відповідно до затверджених обласними та Київською міською державними адміністраціями регіональних та місцевих програм, які фінансуються з місцевих бюджетів.Разом з тим обмежене фінансування місцевих бюджетів сповільнює або зовсім унеможливлює передачу гуртожитків, що включені до статутних капіталів суб’єктів господарювання, створених у процесі приватизації (корпоратизації), оскільки, крім здійснення витрат на відновлення документації на гуртожитки (їх житлові комплекси та/або їх частини), визначення та благоустрій їх прибудинкових територій та проведення капітального ремонту гуртожитків, потребує додаткового фінансування для надання власникам таких гуртожитків компенсації відповідно до Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків».

Проект Загальнодержавної програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2021 рік, яку планується затвердити зазначеним проектом Закону, передбачає надання суб’єктам господарювання, створеним у процесі приватизації (корпоратизації), до статутних капіталів яких включено гуртожитки, компенсації, видатки, що здійснюватимуться з державного бюджету і значно полегшить фінансовий тягар органів місцевого самоврядування при передачі гуртожитків та сприятиме досягненню домовленостей між власниками гуртожитків та місцевими радами.

🎯 Метою вказаної Програми є забезпечення надання мешканцям гуртожитків можливості реалізувати конституційне право на житло шляхом приватизації житлових приміщень в них відповідно до закону.

🎯 У результаті виконання Програми у власність територіальних громад буде передано 490 гуртожитків загальною площею 1 141,035 тис. кв. метрів, у тому числі:

  • 271 гуртожиток загальною площею 563,469 тис. кв. метрів, що є об’єктом права державної власності;
  • 219 гуртожитків загальною площею 577,566 тис. кв. метрів, що були включені до статутного капіталу суб’єктів господарювання, створених у процесі приватизації (корпоратизації).

Загальну кількість гуртожитків, що планується передати у власність територіальних громад відповідно до Програми, визначено з урахуванням інформації обласних та Київської міської державних адміністрацій.

🎯 Орієнтовна загальна кількість громадян, які матимуть змогу реалізувати конституційне право на житло шляхом приватизації житлових приміщень у гуртожитку, становить 68 604 особи.Проектом Закону передбачається здійснення наступних заходів:

  • відновлення документації на гуртожитки (їх житлові комплекси та/або їх частини), визначення та благоустрій їх прибудинкових територій та проведення капітального ремонту 490 гуртожитків, у тому числі 271 гуртожиток, які є об’єктами права державної власності, та 219 гуртожитків, що були включені до статутних капіталів (фондів) суб’єктів господарювання, створених у процесі приватизації (корпоратизації);
  • надання суб’єктам господарювання, створеним у процесі приватизації (корпоратизації), до статутних капіталів (фондів) яких включено гуртожитки, компенсації за передачу цих гуртожитків у власність територіальних громад.

🏠  Містобудування в Україні

ℹ️  Telegram-канал

Юрій БрикайлоDREAMDIM

Ⓒ 2020

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *