Перереєстрацію прав власності на підставі підробних чи неіснуючих рішень суду буде унеможливлено

Міністерство юстиції України спільно з Державною судовою адміністрацією запускають автоматичний обмін даними між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань та Єдиним державним реєстром судових рішень, щоб, зокрема, запобігти перереєстрації прав власності на нерухоме майно на підставі підробних чи неіснуючих рішень суду.

Порядок інформаційної взаємодії між зазначеними реєстрами врегульовано Наказом Мін’юсту та ДСА від 29 січня 2019 року №270/5/94. Зазначений Наказ набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.

⭕️ Інформаційна взаємодія здійснюється безоплатно за допомогою прикладних програмних інтерфейсів й автоматизованим способом із застосуванням засобів технічного та криптографічного захисту інформації з дотриманням вимог Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах».

⭕️ Тип та структура електронних даних, що передаються та приймаються, процедури взаємодії інформаційних систем та зміни до них, критерії відбору даних, форма журналів обліку запитів і відповідей та інші необхідні для взаємодії реквізити визначаються технічним адміністратором зазначених вище державних реєстрів та ДП «Інформаційні судові системи» спільними рішеннями, які оформлюються окремими протоколами.

⭕️ ДП «Інформаційні судові системи» забезпечуватиме передання до Державних реєстрів всіх електронних примірників судових рішень, які набрали законної сили та відповідають критеріям, визначеним в окремих протоколах, разом з відомостями, які відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про доступ до судових рішень» не підлягають розголошенню в текстах судових рішень.

 

ЄДР доповнять інформацією про ліцензії та інші дозвільні документи (з 01.02.2019)Юрій Брикайло, DREAMDIM

2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *