Порядок переведення садових будинків в житлові не містить жодних вимог до цільового призначення землі

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у Постанові від 30.03.2020 року по справі №363/541/16-а щодо правомірності рішення про відмову у переведенні садового будинку у жилий у зв'язку з відсутністю прав на зміну цільового призначення земельної ділянки, прийшов до наступних висновків:

🎯 Переведення дачних і садових будинків в жилі є процедурою, яка передбачає надання садовому будинку статусу житлового за умов відповідності даної споруди будівельним стандартам, що висуваються до житлових домоволодінь. При цьому, будь-яких вимог до земельних ділянок, на яких розташовані дані будинки, Порядок переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки, не містить; також не містить будь-яких умов і Житловий кодекс України.

🎯 Порядком переведення дачних і садових будинків передбачено вичерпний перелік підстав для відмови в переведенні дачного чи садового будинку у жилий будинок. При цьому жодна з таких підстав не пов'язана із цільовим призначенням земельної ділянки, на якій розташований відповідний будинок.

Прийняття рішення про відмову в переведенні дачного чи садового будинку у жилий будинок допускається за наявності хоча б однієї з таких підстав: неподання документів, зазначених у пункті 3 Порядку; виявлення в поданих документах недостовірних відомостей; встановлення невідповідності дачного чи садового будинку вимогам державних будівельних норм, що зазначені у розділі I результатів технічного огляду звіту про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку (додаток 2 до Порядку).

🔎 Садовий будинок: об'єкт житлової нерухомості чи ні?



📍 Варто додатково зазначити, що після переведення садового будинку в житловий, виникає колізія: цільове призначення земельної ділянки не відповідає типу розміщеного на ній об'єкту. І це може стати підставою для відмови у посвідченні нотаріусами угод по відчуженню будинку та ділянки (фактично, особа обмежена у можливості вільно розпоряджатися своїм майно). Нажаль, далеко не завжди зміна цільового призначення земельної ділянки (з садової на присадибну) буде можливою.

🏠 Містобудування в Україні

ℹ️ Telegram-канал

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2020

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *