Порядок розроблення, здійснення експертизи та застосування проектів повторного використання у будівництві

20 жовтня 2022 року набрали чинності Постанова КМУ №1160 від 14.10.2022 року Про затвердження Порядку розроблення, здійснення експертизи та застосування проектів повторного використання у будівництві та внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. N 560 і від 23 травня 2011 р. N 554.

Вказаним документом затверджено Порядок розроблення, здійснення експертизи та застосування проектів повторного використання у будівництві, який набере чинності 24 жовтня 2022 року.

✔ Замовниками проекту повторного використання можуть бути органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, юридичні особи всіх форм власності, фізичні особи.

✔ Проект повторного використання розробляється відповідно до нормативних актів технічного характеру, що встановлюють обов'язкові вимоги до об'єкта нормування у будівництві, та кошторисних норм, чинних на дату передачі його замовникові.

✔ Експертна оцінка проекту повторного використання, що містять позитивний висновок, є підставою для його затвердження замовником.

✔ Після проведення експертизи проект повторного використання підлягає затвердженню замовником.

✔ Проект повторного використання не потребує погодження державними органами, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами та юридичними особами, утвореними такими органами.

✔ З письмового дозволу особи, якій належать авторські майнові права на проектну документацію об'єкта будівництва, що була розроблена не пізніше ніж за чотири роки з дати прийняття цього Порядку, така проектна документація (її частина) може бути використана як проектне рішення за наявності позитивного експертного звіту. Під час розроблення проекту будівництва об'єктів із використанням проектного рішення повинні бути враховані такі вимоги безпеки, як забезпечення механічного опору та стійкості (міцності), електро- , вибухо- , пожежобезпечності, екологічної безпеки, енергоефективності об'єкта, вимоги нормативів з питань створення умов для безперешкодного доступу для маломобільних груп населення, а також положення кошторисних норм.

🏠  Містобудування в Україні

Юрій БрикайлоDREAMDIM

Ⓒ 2022

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *