Посилено відповідальність організацій, які здійснюють експертизу проектів будівництва

Мінрегіон своїм наказом від 31.10.2018 року №288 «Про внесення змін до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 15 серпня 2017 року № 204» вніс зміни до Критеріїв, яким повинні відповідати експертні організації, що здійснюють експертизу проектів будівництва, та Порядку формування та ведення переліку експертних організацій. Наказ №288 від 31.10.2018 ркоу набрав чинності 21 грудня 2018 року.
⭕️ Вказаним Наказом було, зокрема, посилено відповідальність експертних організацій, при здійсненні експертизи проектів будівництва, шляхом доповненння переліку критеріїв, яким має відповідати експертна організція (незалежно від форми власності), новим піпдпунктом:
  • «6) дотримання законодавства у сфері містобудівної діяльності, зокрема щодо відповідності проектної документації нормативно-правовим актам, будівельним нормам, стандартам і правилам під час підготовки та надання замовникам експертних звітів, які підтверджують якість розроблення проектної документації на будівництво об’єктів.»
❗️Отже тепер за неякісну підготовку та надання експертних звітів такі органзації можуть бути позбавлені свого статусу!
Відповідно до цього критерію Держархбудінспекція (ДАБІ) здійснюватиме перевірки експертних організацій щодо дотримання вказаних вище вимог у наданих ними звітах.
За словами Льва Парцхаладзе, це також сприятиме мінімізації можливих корупційних ризиків.Довідково:

  • Експертизу проводять експертні організації незалежно від форми власності, що відповідають визначенимМінрегіоном критеріям і відомості про які внесені Мінрегіоном або на підставі делегованих повноважень саморегулівною організацією у сфері архітектурної діяльності за відповідним напрямом підприємницької діяльності до переліку експертних організацій.
  • Орган (організація), що формує перелік експертних організацій, оприлюднює його на своєму веб-сайті у вільному безоплатному доступі та підтримує в актуальному стані на підставі інформації, яка щокварталу подається експертними організаціями. У разі встановлення невідповідності експертної організації визначеним критеріям відомості про таку організацію виключаються з переліку експертних організацій.
2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *