Повідомлення ДАБІ про початок виконання будівельних робіт

Для отримання права на виконання будівельних робіт з будівництва (реконструкції) індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 500 квадратних метрів (господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки), для будівництва яких отримано (оформлено) будівельний паспорт забудови земельної ділянки, необхідно подати відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК) повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта.
📌 Право на виконання будівельних робіт виникає після подання зазначеного повідомлення. Замовник зобов’язаний подати таке повідомлення не пізніше, ніж за один день до початку будівництва.Перевірити чи зареєстроване подане повідомлення можна на сайті ДАБІ України.
❗Незважаючи на те, що чинне законодавство не передбачає можливості відмови у реєстрації повідомлення чи його повернення, органи державного архітектурно-будівельного контролю все ж іноді «відмовляють» у реєстрації повідомлення. Саме тому, з метою уникнення спірних ситуацій, які можуть призвести до накладення на замовника адміністративного стягнення у вигляді штрафу, потрібно уважно заповнювати повідомлення та вносити у нього усю, передбачену законодавством інформацію.
📌 Також необхідно завжди заповнювати актуальну форму відповідного повідомлення, оскільки форми дозвільних документів досить часто змінюються (наприклад, остання зміна відбулася 28.04.2018 року).
Документи, що надають право на виконання будівельних робіт, є чинними до завершення будівництва. Разом із тим, органи державного архітектурно-будівельного контролю мають право у певних ситуаціях скасовувати такі документи (в т.ч. повідомлення), і тоді замовник зобов’язаний подати повідомлення повторно або оскаржити таке скасування.
❗Важливо звернути увагу на те, що поки зміни внесено лише у ст. 27 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (згідно яких з 01.01.2019 року будівельний паспорт може видаватися на об'єкти площею до 500 кв.м), а до Поставнови КМУ №466 від 13.04.2011 року, якою затверджено Перелік об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, відповідних змін наразі не внесено (в зазначеній Постанові мова йде про площу «до 300 кв.м»).
 
Ⓒ 2019

18 Відповісти на “Повідомлення ДАБІ про початок виконання будівельних робіт”

 1. Право на виконання будівельних робіт Ви отримуєте на наступний день після подання повідомлення.

  Але реєстраційний номер Вам все одно потрібен буде для прийняття в експлуатацію.

  1. Здравствуйте, подскажите когда можно начинать строительство частного дома?

   Мы сделали фундамент и через год подали заявление на строительство, сейчас штраф .Как быть в этой ситуации?

   1. Вітаю!

    На наступний день після подання повідомлення Ви маєте законне право будувати.

 2. Добрый день ! Я подал в ГАСИ «ПОВІДОМЛЕННЯ

  про початок виконання будівельних робіт щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1)/про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1)» Как мне получить зарегистрированный документ в бумажном виде ? В «постанові Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 461,після проведення реєстрації декларації замовнику повертається один примірник декларації» Оригінал документа, який підтверджує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта зберігається у замовника, оскільки є першим і єдиним примірником. А как с «ПОВІДОМЛЕННЯМ про початок виконання будівельних робіт» ? Достаточно только регистрации на сайте ГАСИ ?

  1. Доброго дня!

   Вже більше 3-х років не передбачено отримання паперового примірника повідомлення.

   З декларацією про готовність те саме, і теж вже більше 3-х років. Паперовий примірник, навіть якби його і видавали, все одно ніде не приймається, оскільки важливо, щоб дані про зареєстровану декларацію були в Єдиному реєстрі дозвільних документів (а не на папері).

   Ось цитата з чинної ПКМУ №461: Замовник (його уповноважена особа) заповнює і подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення чи через електронний кабінет до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю один примірник декларації.

 3. Добрый день! Помогите, пожалуйста в сложившейся ситуации. 12.01.2020 в эл. кабинет сайта ДАБИ я послала уведомление о начале строительных работ. Которое было успешно зарегистрировано. От начала документов и до строительного паспорта собственников на участок двое я и муж. Т. к. на вашем сайте мы не нашли дополнительных граф для внесения второго собственника, решили вносить меня т.к. я в основном занимаюсь документами. 30.01.2020 к нам на проверку на участок приехала сотрудница ГАСКа, посмотрев участок ( там пусто) она увидела в документах что нас двое. Я ее спросила, а можно перезаполнить или исправить данные или онулировать или уже в «ручную» подать в ГАСК, она мне сказала что посмотрит что можно сделать. Все это время я была с ней на связи, неоднократно спрашивала как мне действовать дальше. Но вот 17.02.2020 я получаю письмо в котором Акт, протокол и припис. Где сказано что я совершила административное нарушение, подала недостоверные данные ( скрыла мужа). На составление протокола меня не вызывали, а внизу запись что я отказалась от подписи. Само письмо попало ко мне чудом, т. к. номер дома был указан не верно. Как оно оказалось у меня в заборе, с неверным адресом, понятия не имею. Я ездила в ГАСК и задала вопрос, почему же я не имею право исправить ошибку и сразу же штраф? Они мне ответили что об ошибке вам должны были сообщить с ДАБИ, а мы уже принимаем факт. Пожалуйста, как быть почему меня не уведомили, что через этот сайт нельзя подавать если два заказчика,то надо нести документы в ГАСК? Почему я не имею права на исправление ошибки? И почему зарегистрировав мое уведомление о строительстве, мне не сообщили об ошибке ведь там указаны номера всех документов, а в них указано что нас двое. Как быть в этой ситуации?

  1. Доброго дня!

   Швидше за все, потрібно буде звертатися до суду (позитивний досвід судових спорів у Вашому регіоні маю), оскільки вже виписано постанову про штраф.

   Але потрібно спершу проаналізувати усі документи.

   1. Подскажите, пожалуйста, сейчас уже можно подать уведомление о начале строительства через е-кабинет, если 2 владельца участка, или только нести документы?

 4. Доброго дня. скажіть будь-ласка чи є можливість подати через електронний кабінет заявку на отримання дозволу про початок будівельних робіт (капремонт дороги) клас наслідків СС-2.

  1. Доброго дня!

   Наразі навіть СС1 неможливо подавати через Е-кабінет, не кажучи вже про СС2.

   Але саме питання дозвільних документів на капремонт деяких доріг врегульовано окремо: dreamdim.ua/uk/rozshyreno...ez-dozvolu-dabi/

 5. Добрый вечер. Подал документы на декларацию о начале строительства. В течении трёх с половиной месяцев получил два отказа. Ходят слухи что такое может продолжаться год и два. Подскажите что делать в таких ситуациях?

  1. Вітаю!

   Все залежить від того чи все Ви правильно заповнюєте. Якщо все правильно, то вже після другої відмови варто подавати скарги... Інакше це дійсно может розтягнутися на рік.

 6. Скажіть будь ласка. Прийшов звичайний лист з «департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста києва» де вказано прибути до департаменту та надати низку документів враховуючи будівельний паспорт.

  На сайті дабк вказано причину «необхідність перевірки достовірності даних, наведених у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об´єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта»

  Чи є законною така вимога, і які наслідки якщо проігнорувати даний лист?

  1. Невеличке уточнення: будівельний паспорт і повідомлення про початок виконання будівельних робіт зареєстровані на «Порталі державної електронної системи у сфері будівництва»

   Повідомлення подавалося через «ДІЯ»

  2. Вітаю!

   Ситуація зараз неоднозначна. Тут описувати детально не можу, але готовий проконсультувати Вас.

   Швидше за все, наслідків цей лист не матиме ніяких, але потрбіно знати деталі, щоб давати поради.

 7. Доброго дня! 25.09.2020 року зареєстровано повідомлення про початок виконання будівельних робіт. Будцватись почали в 2021р. В листопаді 2021р. мені відмовлено в прийнятті об'єкта до експлуатації у зв'язку з тим, що відсуині дані про пайову участь. Виникає питання чи зобов'язана я була заключати договір про пайову участь, оскільки будуватись почала в 2021р, коли сплата пайової участі відмінена

  1. Вітаю!

   З 01.01.2021 року пайова участь скасована, отже підстава для відмови незаконна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *