Про національну інфраструктуру геопросторових даних

05 грудня 2019 року Верховна Рада в першому читанні прийняла проєкт Закон «Про національну інфраструктуру геопросторових даних».

Зазначений проєкт розроблено з метою встановлення єдиної державної політики з питань створення, функціонування та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних, спрямованої на забезпечення ефективного прийняття управлінських рішень органами державної влади та місцевого самоврядування, виключення дублювання робіт та витрат державного бюджету на створення геопросторових даних на усіх рівнях державного управління та місцевого самоврядування, задоволення потреб суспільства у всіх видах географічної інформації, інтегрування України до європейської та глобальної інфраструктури геопросторових даних.

Проєктом Закону пропонується:



  • забезпечити відкриття у мережі Інтернет геопросторових даних та метаданих, які створюються у публічному секторі та підприємствами  – монополістами;
  • встановити правові основи діяльності зі створення, функціонування та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних;
  • встановити принципи створення та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних;
  • забезпечити міжгалузеву інтеграцію геопросторових даних та даних кадастрів;
  • сформувати сучасну систему забезпечення потреб суспільства у всіх видах географічної інформації.

Геопросторові дані

🎯 Базовими геопросторовими даними є відомості про:

  1. координатно-просторову основу геопросторових даних;
  2. державний кордон України;
  3. адміністративно-територіальні одиниці, в тому числі їх межі;
  4. об’єднані територіальні громади, в тому числі межі їх територій;
  5. гідрографічні об’єкти та гідротехнічні споруди;
  6. населені пункти, в тому числі їх вулично-дорожню мережу;
  7. будівлі та споруди;
  8. автомобільні дороги;
  9. залізниці;
  10. інженерні комунікації;
  11. аеропорти, морські та річкові порти;
  12. рослинний покрив та ґрунти;
  13. земельні ділянки;
  14. реєстри вулиць та адреси об’єктів;
  15. географічні назви;
  16. цифрову модель рельєфу;
  17. ортофотоплани.

🎯 До профільних геопросторових даних належать всі види галузевих і тематичних геопросторових даних, які створюються на основі базових геопросторових даних.

📌 На даний час геоінформаційні ресурси в державному секторі створюються за відомчим принципом без узгодженої технологічної політики та єдиних методичних засад. Процеси збирання, вимоги до структури, складу та якості геопросторових даних не координуються, дані реєструються з використанням різних масштабів, систем класифікації та програмно-технологічних засобів. Нескоординована діяльність призводить до неузгодженості інформаційних потоків і дублюванню дорогих та трудомістких вишукувальних робіт із збирання і формування даних, збільшення витрат при зниженні якості та цінності інформації. У результаті, за рахунок бюджетів різних рівнів (державного, обласного, районного та міського) у органах державної влади чи органах місцевого самоврядування збирається та оновлюється однакова інформація (наприклад, відомості про фізичних та юридичних осіб, про нерухоме майно, інженерні комунікації, реєстри адрес, матеріали аерозйомки місцевості тощо). 

🏠 Містобудування в Україні

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *