Про відкриті дані та нерухомість у США

Продовжую матеріали, які стосуються містобудування та нерухомості у Сполучених Штатах. Наразі мова піде більше  про нерухомість та доступність інформації про будинки, квартири, земельні ділянки.

Про відкриті дані саме у містобудуванні напишу згодом.

Нижче мова буде йти про один (а фактично єдиний) додаток Zillow (це комерційний проект, але кількість зібраної відкритої/доступної інформації вражає, і доступ до неї є вільним та безкоштовним), і отримати миттєво інформацію про практично всю нерухомість. Як про ту, що виставлена на продаж або оренду, так і про всю іншу нерухомість та ділянки.

В додатку доступні дані про реальну ціну об’єкту на сьогодні, історію продажів (із зазначенням дат та вартості, яка була сплачена; навіть історію коли та як рекламувався об’єкт і яка була вартість в об’яві), технічні характеристики, етнічний склад району, де знаходиться нерухомість, доступність шкіл та їх рейтинг (а у США це дуже важливо, бо чим краща школа, тим дорожча нерухомість (це я дуже умовно описав, щоб коротко вийшло)), доступність міської інфраструктури, рівень злочинності тощо.

Якщо взяти до уваги, що інформація про ціни відповідає реальності, а не є заниженою в рази (як це відбувається часто в Україні), та зважаючи на те, що володіння нерухомість у США пов’язане зі сплатою немаленьких податків, а також витрат на утримання (які для невеликої квартири можуть сягати кількох тисяч доларів на місяць (про це окремо ще напишу)), то кожен може отримати адекватну інформацію про нерухомість, оцінити можливість придбати її або орендувати, та розуміти, які витрати будуть протягом строку володіння/користування такою нерухомістю.

Мрію додати такий обсяг даних до URBANDATA, але наразі в Україні немає стільки відкритої, актуальної та доступної інформації. Тож чекаємо!

Запрошую до обговорення в групу Містобудування в Україні.

Юрій Брикайло,

DREAMDIM & URBANDATA

Ⓒ 2023

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *