Проектна документація на побудовані повністю або частково об'єкти не підлягає коригуванню у зв'язку з введенням нових нормативних документів

02.07.2019 року набрали чинності зміни до Порядку розроблення проектної документації на будівництво об'єктів, внесені Наказом Мінрегіону №112 від 17.05.2019 року.

➡️ Наказ №112 було розроблено у зв'язку із проблемами, які виникають на практиці під час снесення змін до розроблених та затверджених проектних рішень на різних стадіях реалізації проекту.

❗️ Зазначені проблеми, зокрема, призвели і до ситуації, коли судом було скасовано затвердження (та, відповідно, набрання чинності) ДБН Б.2.2-12:2018 Планування і забудова територій!⭕️ Зокрема, внесено наступні зміни:

🎯 Пункт 13 Порядку доповнино новим підпунктом 13.1 такого змісту:

«13.1. Проектні рішення, передбачені проектною документацією, на стадії, що підлягає затвердженню, мають відповідати проектним рішенням, що були схвалені на попередніх стадіях проектування ЕП, ТЕО, ТЕР.».

🎯 Пункт 15 Порядку доповнено новим підпунктом 15.5 такого змісту:

«15.5. Проектна документація на об'єкт будівництва має бути розроблена з урахуванням будівельних норм та стандартів, чинних на дату передання її замовнику.

На об'єкти будівництва, проектна документація на які затверджена відповідно до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 року №560, підлягає коригуванню у зв'язку з введенням в дію нових нормативних документів, якщо щодо таких об'єктів не отримано документи, які дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт.

Проектна документація на об'єкти будівництва, побудовані повністю або частково відповідно до затвердженого проекту, не підлягає коригуванню у зв'язку з введенням нових нормативних документів, за винятком випадків, коли таке коригування зумовлено підвищенням у нових нормативних документах таких вимог безпеки: забезпечення механічного опору та стійкості (міцності), електро- , вибухо- , пожежобезпечності, енергоефективності об'єкта та вимог нормативів з питань створення умов для безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

📌 Зазначений виняток не застосовується до об'єктів будівництва, спорудження яких здійснюється у строки, визначені проектною документацією, якщо інше не передбачено договором на виконання будівельних робіт.».

01.07.2019 року набрав чинності новий порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *