Реєстрація місця проживання в апартаментах та кімнатах

Проектом Закону Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності (реєстраційний №5655) (в редакції підготовленій до другого читання) пропонується внести зміни до ЗУ «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», зокрема, абзац п’ятий частини першої статті 3 викласти в такій редакції:

🎯  місце проживання – житло, апартаменти (крім апартаментів у готелях), кімнати, з присвоєною/визначеною у встановленому законом порядку адресою, в якому особа проживає, а також заклад для бездомних осіб, інший надавач соціальних послуг з проживанням, стаціонарна соціально-медична установа та інші заклади соціальної підтримки (догляду), у яких особа отримує соціальні послуги.



Поточна редакція вказаного абзацу: «місце проживання — житло з присвоєною у встановленому законом порядку адресою, в якому особа проживає, а також заклад для бездомних осіб, інший надавач соціальних послуг з проживанням, стаціонарна соціально-медична установа та інші заклади соціальної підтримки (догляду), у яких особа отримує соціальні послуги».

Садовий будинок: чи є він об'єктом житлової нерухомості чи ні та чи можлива в ньому реєстрація місця проживання (прописка)?

Швидше за все, подібні зміни викликані тим, що за останні роки багато будувалося саме апартаментів (які часто при цьому називали житлом/квартирами), але в яких не було можливості зареєструвати місце проживання. Таким чином, тепер власники апартаментів, з одного боку, отримають можливість реєстрації, а з іншого — стане вигідніше будувати саме апартаменти, на які не розповсюджуються вимоги ДБН як для житла/квартир (як правило, апартаменти мають меншу площу (в т.ч. площу окремих приміщень: кухні, спальні тощо)).

Та є ще набагато суттєвіші фактори, на які спершу ніхто уваги не звертає, мова про те, що апартаменти можна будувати на землях, де житло звести неможливо, апартаментами можна забудовати більшу площу ділянки, ніж житлом; можна не будувати дитячі та спортивні майданчики, не перейматися наявністю дитячих садків та шкіл...

Фактично, такі зміни знівелюють існуючу різницю між квартирою та апартаментами для потенційних покупців, і дозволять будувати «житло/квартири» без дотримання вимог ДБН В.2.2-15:2019 Житлові будинки. Основні положення.

🏠  Містобудування в Україні

Юрій БрикайлоDREAMDIM

Ⓒ 2022

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *