Проект має відповідати містобудівній документації, незважаючи на завдання на проектування

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у Постанові від 19.12.2019 року по справі №712/11825/17 щодо притягнення до відповідальності за розробку проектної документації з порушеннями вимог діючого містобудівного законодавства, прийшов, зокрема, до наступного висновку:

🎯 Відповідно до ч. 1 ст. 31 Закону України Про регулювання містобдуівної діяльності, проектна документація на будівництво об'єктів розробляється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, з урахуванням вимог містобудівної документації та вихідних даних і дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил та затверджується замовником.

🎯 За приписами ст. 27 Закону України Про архітектурну діяльність установлено, що замовники та підрядники під час створення об'єкта архітектури зобов'язані не включати до завдання на проектування вимоги, що суперечать вимогам законодавства України, затвердженій містобудівній документації, державним нормам, стандартам і правилам.

🎯 Відповідно до наведених вище (в Постанові) вимог чинного законодавства проектна документація на будівництво об'єктів розробляється з урахуванням вимог містобудівної документації та вихідних даних і дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил, незважаючи на завдання замовника❗️⭕️ Таким чином, оскільки проектна документація розроблена у відповідності до завдання на проектування, проте з порушеннями вимог діючого містобудівного законодавства, зокрема, будівельних норм, суд приходить до висновку про правомірність притягнення проектувальника до адміністративної відповідальності і накладення відповідного стягнення.

Також суд не прийняв доводи проектної організації про те, що чинне законодавство, серед іншого, передбачало право замовника будівництва скористатись наявним у законодавстві механізмом обґрунтованих відхилень від будівельних норм, яким проектувальник, зокрема, обґгрунтовував правомірність передачі замовнику документації, що не відповідала Генеральному плану та зонінгу.

🏠 Містобудування в Україні

ℹ️ Telegram-канал

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *