З 01.09.2020 року видача МУО та будівельних паспортів можлива виключно через Електронну систему (ЄДЕССБ)

В мережі почала з'являтися інформація про те, що з 01.09.2020 року видача містобудвних умов та обмежень (а також будівельних паспортів) можлива виключно із застосування Електронного кабінету/Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ).

Положення ч. 2 статті 26-1 ЗУ «Про регулювання містобудівної діляьності», які встановлюють, що видача МУО може здійснюватися виключно в електронній формі через електронний кабінет або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронним кабінетом, ... щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, хоч і набрали чинності, але згідно пункту 2 розділу II Закону № 199-IX від 17.10.2019 року не застосовуються з 1 грудня 2019 року по 30 листопада 2021 року.

Таким чином, до 30.11.2021 року видача вихідних даних (містобудвних умов та обмежень), технічних умов тощо може здійснюватися без застосування електронної системи.❗️❗️ Поруч із цим, в липні 2020 року було принято постанову «Про реалізацію експериментального проєкту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», відповідно до якої:

створення та внесення відомостей про містобудівні умови та обмеження, їх зміна, відмова у їх наданні, скасування та зупинення містобудівних умов та обмежень, будівельні паспорти забудови земельної ділянки, їх зміна, скасування та зупинення, внесення відомостей про містобудівні умови та обмеження, будівельні паспорти забудови земельної ділянки, які видані до запровадження експериментального проекту, виключно з використанням Реєстру є обов’язковим:

  • з 10 липня по 31 серпня 2020 р. — для уповноважених органів містобудування та архітектури, які письмово повідомили Мінрегіону про інституційну та технічну спроможність забезпечити належне використання Електронної системи із зазначенням дати початку її використання;
  • ❗️ з 1 вересня по 30 листопада 2020 р. — для всіх уповноважених органів містобудування та архітектури. До 1 вересня 2020 р. всі уповноважені органи містобудування та архітектури вживають заходів до забезпечення інституційної та технічної спроможності для належного використання Електронної системи.

Окрім того, з 01.07.2020 року всі органи містобудування та архітектури мають вносити в ЄДЕССБ графічні матеріали з будівельних паспортів та містобудівних умов та обмежень!

🏠  Містобудування в Україні

ℹ️  Telegram-канал

Юрій БрикайлоDREAMDIM

Ⓒ 2020

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *