Заборона розміщення АЗС та встановлення рекламоносіїв у межах смуг відведення автомобільних доріг?

До Державної регуляторної служби України надійшов на погодження проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання смуги відведення автомобільних доріг загального користування суб’єктами господарювання».

Метою законопроекту є врегулювання в правовому полі питань використання смуги відведення автомобільних доріг загального користування суб’єктами господарювання для влаштування заїздів/виїздів та перехідношвидкісних смуг до об’єктів дорожнього сервісу та/або для перехрещення смуги відведення автомобільних доріг загального користування інженерними комунікаціями та мережами.

📌   Також проектом пропонується заборонити розміщення у межах смуги відведення об’єктів, які не є складовими автомобільних доріг загального користування, крім улаштування заїздів/виїздів та перехідношвидкісних смуг до об’єктів дорожнього сервісу та до об’єктів забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок) відповідно до містобудівної документації та перехрещення автомобільних доріг інженерними комунікаціями та мережами. Розміщення у межах смуги відведення інших об’єктів, які не є складовими автомобільних доріг загального користування, пропонується заборонити.❗️





Законопроект передбачає зміну визначення терміну «об'єкти дорожнього сервісу» — спеціально облаштовані місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, майданчики для стоянки транспортних засобів, майданчики відпочинку, видові майданчики, автозаправні станції, пункти технічного обслуговування, мотелі, готелі, кемпінги, торговельні пункти (у тому числі малі архітектурні форми), автозаправні комплекси, складські комплекси, пункти медичної та технічно-евакуаційної допомоги, пункти миття транспортних засобів, пункти приймання їжі та питної води, автопавільйони, а також інші об'єкти, на яких здійснюється обслуговування учасників дорожнього руху та які розміщуються на землях дорожнього господарства або на землях суміжних із землями дорожнього господарства та потребують їх використання для заїзду та виїзду на автомобільну дорогу.

Об’єкти дорожнього сервісу не є складовими частинами автомобільної дороги загального користування, крім випадків, якщо замовником їх будівництва чи розміщення у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування є власник чи орган управління цих автомобільних доріг загального користування.

⭕️   Зокрема, законопроектом запропоновано викласти в новій редакції статті 37 та 38 ЗУ «Про автомобільні дороги», а саме:

1. Стаття 37. Використання смуги відведення автомобільних доріг загального користування суб’єктами господарювання (поточна назва статті «Провадження виробничої діяльності на автомобільних дорогах»)

Право на використання смуги відведення автомобільних доріг загального користування надається суб’єкту господарювання після отримання дозволу на використання смуги відведення автомобільних доріг загального користування для влаштування заїзду/виїзду, перехідно-швидкісних смуг до об’єкта дорожнього сервісу та/або на перехрещення смуги відведення автомобільних доріг загального користування інженерними комунікаціями та мережами (далі – дозвіл), у порядку затвердженому КМУ.

...

Дозвіл є підставою для розроблення проєктної документації на розміщення суб’єктом господарювання об’єкта сервісу (прим. не зовсім зрозуміло про який об'єкт тут йде мова, якщо законопроектом забороняється розміщувати об'єкти дорожнього сервісу в межах смуг відведення) чи прокладання інженерних комунікації та мереж вздовж автомобільних доріг загального користування, яка затверджується у порядку, визначеному ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності».

Для отримання дозволу суб’єктом господарювання або уповноваженою ним особою подається заява, до якої додаються проектна документації на влаштування заїзду/виїзду та перехідно-швидкісних смуг із схемою організації дорожнього руху та/або на перехрещення автомобільної дороги загального користування інженерними комунікаціями та мережами.

...

Під час реконструкції та ремонтів автомобільних доріг загального користування перенесення заїздів/виїздів, перехідно-швидкісних смуг до об’єкта дорожнього сервісу, а також інженерних комунікацій та мереж в межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування здійснюється за рахунок їх власника, про що дозвільний орган письмово інформує суб’єкта звернення не пізніше ніж за один місяць до початку проведення зазначених робіт.





В проектах будівництва нових чи реконструкції існуючих інженерних мереж та комунікацій слід передбачати їх прокладання за межами смуги відведення автомобільної дороги загального користування.

...

Вимоги цієї статті поширюються на суб’єктів господарювання, які мають намір використовувати смугу відведення автомобільних доріг загального користування для влаштування заїздів/виїздів, перехідно-швидкісних смуг до об’єкта забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок) відповідно
до містобудівної документації та/або на перехрещення смуги відведення автомобільних доріг загального користування інженерними комунікаціями та мережам.

2. Окрім того, після набрання чинності вказаним Законом, розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування забороняється❗️ 





3. Також після набрання чинності Законом:

  • суб’єктам господарювання протягом трьох років, у разі необхідності, привести до вимог державних будівельних норм параметри заїздів/виїздів та перехідно-швидкісних смуг влаштованих до об’єктів дорожнього сервісу після 2012 року та отримати дозвіл органу управління автомобільними дорогами загального користування;
  • демонтаж рекламоносіїв, розміщених у смузі відведення автомобільних доріг загального користування, здійснюється власниками таких рекламоносіїв після закінчення строку дії відповідного дозволу, виданого дозвільним органом відповідно до Закону України «Про рекламу»;
  • демонтаж рекламоносіїв встановлених в межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування без дозволу здійснюється власниками автомобільних доріг загального користування;
  • дозволи на розміщення рекламоносіїв в межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування з необмеженим строком дії підлягають обов’язковому перегляду відповідним дозвільним органом відповідно до Закону України «Про рекламу» з визначенням обмеженого строку дії такого дозволу до трьох років.

🏠  Містобудування в Україні

Юрій БрикайлоDREAMDIM

Ⓒ 2022

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *