Суд може зобов’язати орган містобудування та архітектури видати містобудівні умови та обмеження

⭕️ Шостий апеляційний адміністративний суд у своїй Постанові від 25.04.2019 року у справі №640/18866/18 щодо зобов’язання надати містобудівні умови та обмеження для проектування об'єкта будівництва виклав наступні висновки:

🎯 суд (прим. першої інстанції) правомірно задовольнив позовні вимоги шляхом зобов'язання органу містобудування та архітектури видати містобудівні умови та обмеження, оскільки обрання такого способу захисту та відновлення прав позивача не є втручанням у дискреційні повноваження відповідача у випадку, коли відсутні передбачені законом підстави для відмови в наданні містобудівних умов та обмежень.

🎯 Повноваження державних органів не є дискреційними, коли є лише один правомірний та законно обґрунтований варіант поведінки суб'єкта владних повноважень. Тобто, у разі настання визначених законодавством умов відповідач зобов'язаний вчинити конкретні дії і, якщо він їх не вчиняє, його можна зобов'язати до цього в судовому порядку. Отже, дискреційне повноваження може полягати у виборі діяти, чи не діяти, а якщо діяти, то у виборі варіанту рішення чи дії серед варіантів, що прямо або опосередковано закріплені у законі. Важливою ознакою такого вибору є те, що він здійснюється без необхідності узгодження варіанту вибору будь-ким.



⭕️ Окрім того, у вказаній Постанові суд зазначає, що факт допущення недоліків в оформленні містобудівного розрахунку, виходячи з вимог частини четвертої статті 29 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», не є підставою для відмови у наданні містобудівних умов та обмежень.

📎 Можливо вказана Постанова буде оскаржена в касаційному порядку, але, на мою думку, суд касаційної інстанції підтвердить правильність та обґрунтованість прийнятих по справі рішень.

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *