Відкритий доступ до містобудівної документації (pMAP)

Офісом ефективного регулювання (BRDO) за сприяння Мінрегіону та допомоги посольства Нідерландів було створено єдиний веб-ресурс, який покликаний надати можливість швидко знайти будь-яку містобудівну документацію, якщо вона опублікована на сайтах місцевої влади – http://pmap.minregion.gov.ua/
Серед іншого на веб-сайті PMAP можна знайти:
  • Рейтинг відкритості схем планування областей
  • Карту пошуку містобудівної документації
Наразі ресурс проходить тестування у Сумській області. Після тестування, доступ до нього буде наданий працівникам місцевих органів містобудування та архітектури, для того щоб вони його системно наповнювали та оновлювали.
Відкритість містобудівної документації, зокрема, даних про види використання тієї чи іншої ділянки, інформації про існуючі та майбутні обмеження, дозволить особам, що мають намір придбати земельну ділянку, визначити найбільш ефективний вид її використання для містобудівних потреб ще на етапі вибору такої ділянки.

Деякі тези з вищевказаної статті:

  • За результатами досліджень проведених Офісом ефективного регулювання (BRDO) у 2017 році, виявлено, що тільки 24 % містобудівної документації опубліковано в Інтернеті, у друкованих виданнях та на стендах у приміщеннях місцевої влади. З них, тільки 8 % документації опубліковано у мережі Інтернет.
  • Забезпечення планам зонування в Україні складає 19,9%, генеральними планам — 76%; схемами планування — 99%.
  • Зараз на регіональному та місцевому рівнях у відритому доступі можливо знайти близько 20 містобудівних кадастрів. Наприклад, на регіональному рівні це кадастри Дніпропетровської, Львівської, Одеської, Житомирської та Сумської областей. На місцевому рівні, такі системи створені у містах Біла Церква, Вінниця, Ірпінь, Львів, Миколаїв, Суми та Одеса.
  • На державному рівні містобудівний кадастр досі не створений.

В липні та серпні цього року набирають чинності ДБН Б.1.1-21:2017 Склад та зміст схеми планування території, на якій реалізуються повноваження сільських, селищних, міських рад (з 01.07.2018 року) та ДБН Б.1.1-22:2017 Склад та зміст плану зонування територій (з 01.08.2018 року).
Використано інформацію з відкритих джерел, зокрема, веб-сайту BRDO.
2018

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *