Винесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість)

Винесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) – це процес встановлення (відновлення) меж ділянки на місцевості, метою якого є визначення точного місця розташування такої земельної ділянки (згідно координат з бази Державного земельного кадастру України). Винесення меж ділянки можливе як із закріпленням їх межовими знаками, так і без такого закріплення.

Винесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) може виконуватися для:

  • визначення місця розташування земельної ділянки на місцевості (наприклад, перед прийняттям рішення про її придбання);
  • визначення площі, розміру та конфігурації земельної ділянки;
  • відновлення раніше встановлених меж ділянки;
  • точного розміщення будівель та споруд відносно меж земельної ділянки (зокрема, і для влаштування паркану);
  • вирішення межових спорів.

Чому важливо винести межі до придбання ділянки

В більшості випадків, особливо коли мова йде про щільно забудовані території або навпаки про ділянки в «чистому полі», є необхідність перед придбанням ділянки перевірити її реальне місце розташування на місцевості.
Винесення меж дозволить чітко побачити, де саме розташована земельна ділянка, яку Ви плануєте придбати. Бувають ситуації, коли за результатами виносу меж, ділянка виявлялася на 500-1000 м в бік від того місця, на яке вказував її власник. Набагато краще дізнатися про це до прийняття рішення про придбання, ніж після того, як буде влаштовано фундамент та/або зведено капітальний паркан.
Також винесення меж покаже чи ніхто із сусідів не «заліз» на Вашу ділянку своїми будівлями та спорудами (тим самим парканом), що досить часто трапляється в районах старої забудови (наприклад, в приватному секторі міста Києва). Іноді виявляється, що сусідські будівлі та паркани частково або й повністю знаходяться на Вашій майбутній ділянці, що, фактично, «зменшує» її корисну площу, а також створює додаткові обмеження щодо забудови ділянки.
Ще одним не менш важливим «результатом» виносу є отримання інформації, де саме проходить межа ділянки з боку вулиці (дороги), особливо у випадку наявності вздовж вулиці (дороги) ліній електромереж, газопроводів, кабелів зв’язку тощо. Також це дуже важливо у випадку, коли містобудівною документації визначено «червоні лінії» вулиці, від яких потрібно буде відступити власними будівлями та спорудами (навіть парканом) не менше 3, а іноді і 6 метрів.

Більш детально про можливі обмеження забудови земельної ділянки читайте в матеріалі: Вибір земельної ділянки для будівництва.

Таким чином, винесення меж дає чітке розуміння, де саме знаходиться ділянка на місцевості, а також дає певну інформацію щодо можливості забудови такої ділянки, та допомагає правильно спланувати розміщення на ній майбутніх будівель та споруд (наприклад, показує чи можливо розмістити гараж по межі земельної ділянки).

2018

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *