З 01.07.2019 року змінилися форми повідомлень та декларацій ДАБІ, а також було змінено порядок здійснення держархбудкотролю

01.07.2019 року набрала чинності Постанова КМУ №367 від 27.03.2019 року «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності», якою, серед іншого, було затверджено зміни до форм повідомлень ДАБІ про початок виконання підготовчих та будівельних робіт та декларацій про готовність об’єкта до експлуатації, а також до порядку здійснення державного архітекутрно-будівельног контролю.

🎯 Вказані зміни пов’язані із затвердженням Порядку реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна.⭕️ З 01.07.2019 року буде суттєво скорочено строки розгляду та реєстрації наступних документів:

🎯 реєстрація повідомлення про початок виконання підготовчих та будівельних робіт, яке подано через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), становитиме 5 (п’ять) робочих днів (замість 30 (тридцяти) календарних днів, як це є зараз), а подане через електронний кабінет замовника — в день їх надходження.

🎯 реєстрація декларації про готовність об’єкта до експлуатації (щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), та об’єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта), шляхом внесення до реєстру даних, зазначених у декларації, здійснюється автоматично у день її надходження.

⭕️ Варто зазначити, що з липня 2018 року повідомлення про початок виконання будівельних робіт, які здійснюються на підставі будівельного паспорта, подані через електронну систему здійснення декларативних процедур у будівництві, реєструються в автоматичному режимі — без втручання посадових осіб. І їх реєстрація здійснюються в день надходження.

З 01.07.2019 року замість електронної системи здійснення декларативних процедур в будівництві буде запроваджено електронний кабінет замовника.

❗️Запровадження електронного кабінету замовника, крім переваг щодо реєстрації дозвільних документів, має також і свої недоліки, про які я писав в попередньому матеріалі: Порядок здійснення архітектурно-будівельного контролю (ДАБІ) — зміни 2019.

 🏠 Містобудування в Україні

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *