Забудова в буферних зонах Софійського собору та Лаври виключно за згодою ЮНЕСКО?

25 січня 2019 року був введений в дію Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини» щодо збереження пам’яток культурної спадщини, включених до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО» (прийнятий 19.06.2018 року; набрав чинності 25.07.2018 року).

⭕️ Вказаним нормативним актом, зокрема, було доповнено Закон України Про охорону культурної спадщини новим розділом, який містить статтю статтею 37-2 про правовий статус об’єкта всесвітньої спадщини:

  1. Об’єкт всесвітньої спадщини має правовий статус пам’ятки національного значення з урахуванням особливостей, встановлених Конвенцією, цим Законом і планом управління об’єктом всесвітньої спадщини.
  2. Межі території об’єкта всесвітньої спадщини і його буферної зони позначаються відповідними знаками, форма та порядок встановлення яких визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони культурної спадщини.
  3. 🎯 Проведенню містобудівних, архітектурних та ландшафтних перетворень, меліоративних, шляхових, земляних робіт на об’єкті всесвітньої спадщини, його території, в буферній зоні передує інформування Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

🎯 Рекомендації Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО щодо проектів містобудівних, архітектурних та ландшафтних перетворень, меліоративних, шляхових, земляних робіт на об’єкті всесвітньої спадщини, його території, в буферній зоні є обов’язковими для виконання при проведенні таких робіт.

▶️ Охоронна (буферна) зона ансамблю споруд Софійського собору

▶️ Охоронна (буферна) зона архітектурного ансамблю Києво-Печерської Лаври



📎 Також, з 03.08.2018 року року діє Наказ Мінкультури від 20.04.2018 року №345 Про затвердження Порядку інформування Міжурядового комітету з охорони всесвітньої культурної і природної спадщини про наміри здійснити містобудівні перетворення на території об’єкта культурної спадщини, включеного до Списку всесвітньої спадщини, та/або в межах його буферної зони, який визначає, серед іншого, термін містобудівні перетворення — це нове будівництво, реконструкція, реставрація, земляні роботи, ландшафтні перетворення на території об’єкта всесвітньої спадщини та/або в межах його буферної зони.

Станом на 2017 рік в списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО налічується сім українських об’єктів культурної спадщини:

  1. Київ: собор святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська лавра;
  2. Ансамбль історичного центру Львова;
  3. Дуга Струве;
  4. Бу́кові пра́ліси Карпа́т;
  5. Резиденція митрополитів Буковини і Далмації;
  6. Дерев'яні церкви карпатського регіону Польщі і України;
  7. Стародавнє місто Херсонес Таврійський.


Історико-містобудівних огрунтувань (ІМО) не буде з 01.01.2019 року


Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *