Затвердження місцевих правил благоустрою: роз’яснення ДРС

На початку 2018 року набрали чинності Типові правила благоустрою території населеного пункту, розроблені відповідно до статті 34 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 року №2807-IV, який набрав чинності 01.01.2008 року.
Зважаючи на суттєвий — 10 років — проміжок часу між набранням чинності Законом та введенням в дію Типових правил благоустрою, в багатьох населених пунктах, особливо, містах, за цей час було розроблено та затверджено місцеві (локальні) правила благоустрою. Такі правила розроблялися на підставі положень вищеназваного Закону, а також ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій», який набрав чинності 01.09.2012 року.
Відповідно до частини першої статті 10 Закону України від 06.09.2005 № 2807-VІ «Про благоустрій населених пунктів» до повноважень сільських, селищних і міських рад належить затвердження правил благоустрою населених пунктів.
Згідно із статтею 34 Закону, правила благоустрою території населеного пункту розробляються на підставі Типових правил благоустрою території населеного пункту, які затверджуються центральним органом  виконавчої  влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.
📌 Державна регуляторна служба України звертає увагу розробників проектів у зазначеній сфері, що пунктом 3 Типових правил визначено, що ці Типові правила є підставою для розроблення і затвердження органами місцевого самоврядування правил благоустрою населеного пункту відповідно до статті 34 ЗУ «Про благоустрій населених пунктів».
У разі якщо відповідною сільською, селищною або міською радою не прийнято рішення про затвердження правил благоустрою населеного пункту застосовуються ці Типові правила.
Отже, виходячи з положень Закону, проекти рішень органів місцевого самоврядування, якими затверджуються правила благоустрою населених пунктів, за своїм змістовним навантаженням мають відповідати Типовим правилам, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.11.2017 №310.
Правила благоустрою не можуть передбачати обов’язок фізичних і юридичних осіб щодо отримання будь-яких дозволів, погоджень або інших документів дозвільного характеру, а також повноважень органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, підприємств, установ, організацій, утворених такими органами, видавати зазначені документи.
  • складати опале листя на прибудинкових територіях, а також поряд з контейнерними майданчиками;
  • викидати трупи собак, котів та інших тварин або захоронювати їх у не відведених для цього місцях (контейнерах для сміття, газонах тощо);
  • довільно зменшувати нормативну ширину доріг та проїздів. Дороги, проїзди та проходи до будівель, споруд, пожежних вододжерел, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, обладнання та засобів пожежогасіння мають бути у вільному доступі, утримуватися справними, взимку очищатися від снігу.
 
Ⓒ 2018

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *