Зміни до Порядку вчинення нотаріальних дій

28 серпня 2018 року було внесено зміни до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України. Зміни внесено Наказом Міністерства юстиції України від 27 серпня 2018 року №2785/5, який набрав чинності 28.08.2018 року.
Зокрема, тепер у випадку втрати або псування документів на земельну ділянку (наприклад, свідоцтва про право власності або державного акту) нотаріальна дія щодо такого майна вчиняється на підставі інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, отриманої шляхом безпосереднього доступу до нього. Така інформація долучається до примірника правочину, свідоцтва тощо, які залишаються у справах нотаріуса.
Важливим моментом є те, що раніше у випадку втрати або пошкодження свідоцтва про право власності на земельну ділянку, не було можливості отримання дублікату вказаного документу (свідоцтва), і особа мала звертатися до суду! Також, іноді отримання дублікатів правовстановлюючих документів займало багато часу.
📌 Окрім того, внесено зміни щодо перевірки наявності/відсутності прав малолітніх та неповнолітніх дітей, недієздатних чи обмежено дієздатних осіб: “При посвідченні правочину щодо відчуження нерухомого майна відчужувач цього майна подає заяву про наявність/відсутність прав малолітніх та неповнолітніх дітей, недієздатних чи обмежено дієздатних осіб на користування цим майном. З метою перевірки відсутності прав малолітніх та неповнолітніх дітей, недієздатних чи обмежено дієздатних осіб на користування відчужуваним нерухомим майном нотаріус має право додатково витребовувати від підприємств, установ і організацій відомості та документи, необхідні для вчинення такого правочину”.
📌 Зміни щодо ідентифікації особи: “Особа віком до 14 років встановлюється за свідоцтвом про народження за умови підтвердження батьками (одним із батьків) того, що ця особа є їх дитиною”.
📌 Договори про відчуження або заставу рухомого майна посвідчуються нотаріусом після перевірки відсутності податкової застави за даними Державного реєстру обтяжень рухомого майна, про що виготовляються відповідні витяги.
2018

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *