Будівельна амністія в 2019 «спростилася»: довідки про відповідність місця розташування об’єкта відмінено!

18.01.2019 року набрав чинності Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14.12.2018 року №342 «Про затвердження змін до Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт».
📌 Наказом виключено з додатків до Порядку інформації стосовно відповідності місця розташування об’єкта вимогам державних будівельних норм, отриманої виконавцем від місцевого органу містобудування та архітектури.
З 18 січня 2019 року не потрібно отримувати в органах містоубудвання та архітектури довідки відповідності місця розташування об’єкта вимогам державних будівельних норм!📌 Замовники об’єктів будівництва, які відповідно до Порядку приймаються в експлуатацію, отримали можливість подавати відповідну заяву та необхідні документи через електронну систему здійснення декларативних та дозвільних процедур у будівництві.
📌 Наказом змінено форму Декларації про готовність об'єкта до експлуатації.
 
 

Будівельна амністія 2018—2019

31 серпня 2018 року набрав чинності Наказ Мінрегіону 03.07.2018 року №158 «Про затвердження Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт».
Вказаний Наказ встановив процедури та умови прийняття в експлуатацію збудованих без дозвільного документа на виконання будівельних робіт індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1).
Тепер громадяни можуть у спрощеному порядку ввести в експлуатацію, зокрема, збудовані (без оформлення дозвільних документів) у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів, за умови, що вони збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення.
📌 На відміну від попередніх «будівельних амністій», ця носитиме безстроковий характер.Відсутність генпланів та детальних планів території (ДПТ)

Будівельна амністія 2018—2019 року стане у нагоді тим, хто хотів, але не зміг оформити дозвільні документи на будівництво у зв’язку з відсутністю в населеному пунктів затвердженої містобудівної документації (генерального плану населеного пункту та/або детального плану території (ДПТ)).
Відсутність зазначеної документації або скасування затверджених генпланів та ДПТ, згідно Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки (Наказ Мінрегіону від 05.07.2011 року №103) було та є підставою для відмови у видачі особі будівельного паспорту забудови земельної ділянки, який є необхідним для подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт (те саме стосується, і відмови у видачі містобудівних умов (МУОЗЗД)).
Разом із тим, відсутність містобудівної документації населеного пункту та/або детального плану території не є перешкодою для введення об’єктів в експлуатацію, на які розповсюджуються положення пункту 9 розділу V України «Про регулювання містобудівної діяльності».
 
Ⓒ 2019

16 Відповісти на “Будівельна амністія в 2019 «спростилася»: довідки про відповідність місця розташування об’єкта відмінено!”

 1. Схоже на недостовірну інформацію в статті щодо амністії, де вказана безстроковість? в основному законі останні зміни з весни 2019, однак хотіла б дізнатися думку автора, в законі й порядку визначено за: НАЯВНОСТІ ДПТ, тобто якщо відсутньо то тоді на підставі лише ДБН. Вірно?

  1. Вибачте, але не бачу недостовірності. Якщо маєте підтвердження, що амністія обмежена якоюсь датою — надайте, будь ласка.

   Наявність/відсутність ДПТ (або генплану) для оформлення по амністії значення не має.

 2. Підкажіть будь ласка, як ввести в експлуатацію індивідуальний житловий будинок більше 300м.кв (тільки через суд, чи є інші варіанти ?)

 3. Доброго дня, підкажіть як зареєструвати право власності на житл. будинок з госп. будівлями, якщо в тех. Паспорті зазначено, що госп. Будівлі самочинно побудовані у 2000 році. Будинок в сільській місцевості. Дякую

  1. Доброго дня!

   Ввести господарські будівлі в експлуатацію по будамністії.

 4. Добрий день! Як ввести в експлуатацію будинок більше 300 кв. м., закінчений будівництвом у 2009 р. Проект, дозвіл на будівництво, документ на землю — все в наявності, але не має декларації про готовність об'єкта до експлуатації. Своєчасно не подали на реєстрацію.

  1. Доброго дня!

   Оформити будпаспорт (якщо до 500 кв.м) та подати повідомлення ДАБІ. Потім техпаспорт та декларація про готовність.

 5. Доброго дня!

  Будинок побудований у 1988 р, на з/д «для ведення садівництва» на території садового товариства, перебудований з прибудовою (заг.пл буд. до 300 кв.м.). Документів (дозволів), крім як актів на з/д, немає. Які документи необхідно зібрати, щоб оформити ПВ за «будівельною амністією» на цей будинок?

  Дякую.

  1. Доброго дня!

   Якщо всі перебудови були до 05.08.1992 року, то ось тут описано як оформити.

   Якщо ж добудовано було між 05.08.1992 року та 09.04.2015 року, то Вам потрібно техпаспорт, нотаріальна копія документів на землю, заява та один примірник декларації про готовність. Подавати до ЦНАПу.

 6. Доброго дня. Як можливо узаконити та ввести в експлуатацію самочине будівництво об'єктів сільскогосподарського призначення площею в >2000м2 (склади для зерна) збудованих на власній землі в період 2016—2019років.

  1. Вітаю!

   Отримати містобудівні умови та обмеження (потім повідомлення, техпаспорт та декларацію) або спробувати оформити право власності через суд і потім вже ввести в експлуатацію.

 7. Моє шанування Вам!

  Порадьте як узаконити реконструкцію будинку з добудовою. Будинок куплено в 1991р. Перебудовувавсяи 2010 — 2015 р.р. Є Акт на право власності на землю від 1998 р. без кадастрового номера земельної ділянки , цільове призначення якої не змінювалося.

  1. Вітаю!

   Присвоїти кадастровий номер і здати в експлуатацію по будівельній амністії.

 8. Доброго вечора!

  Цікавить Ваша думка, відмомлено в «Реєстрація декларації про готовність до експлуатації об’єкта за амністією» будинок садибного типу, Клас наслідків СС1, до 200кв.

  1) Відсутні документи, передбач. п.2 р.ІІІ порядку провед. тех.обстеж. і прийн. в експл. (СС1),

  2) Збудовані на зем.ділян. відп. цільов. призн. без доз док.на вик. буд. роб., згідно наказа №158

  Чому вимагають тех.звіт та дозвіл для спрощеної схеми? Дякую

  1. Вітаю!

   Можливо площа господарських будівель та споруд перевищує 100 кв.м. В такій ситуації вимагається техніний звіт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *