Будівельна амністія: зміни 2021 (електронна подача документів через ЄДЕССБ/ДІЯ, уніфікована заява та інше)

Мінрегіон на своєму веб-сайті оприлюднив проект наказу «Про затвердження Змін до Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт» (т. зв. будівельна амністія).

Що таке будівельна амністія?

Будівельна амністія — це спрощена процедура прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків (площею до 300 кв.м), господарських (присадибних) будівель і споруд, а також будівель і споруд сільськогосподарського призначення (СС1), які було збудовано без дозвільного документа на виконання будівельних робіт у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року.

Оформлення по будівельній амністії не потребує отримання будівельного паспорта та/або дозвільних документів на будівництво.



Будівельні амністії попередніх років: за останні 10 років було ще дві «будівельні амністії»:

Обидві вказані вище будівельні амністії носили строковий характер (при цьому «будівельна амністія» 2015 року діяла лише 7 місяців).

Чинна з 2018 року будівельна амністія (Наказ Мінрегіону №158) носить безстроковий характер!

📍 Індивідуальні (садибні) житлові, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, що закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року не потребують введення в експлуатацію!

📍 Важливо: відсутність містобудівної документації
населеного пункту та/або детального плану території не є перешкодою для введення об’єктів в експлуатацію по будівельній амністії!



Зміни 2021

🎯 Електронна подача документів до органів ДАБК (ЄДЕССБ та портал ДІЯ). Запропонований варіант подання документів узгоджується з положеннями Закону України Про регулювання містобудівної діяльності, та має спростити доступ громадян до послуги по реєстрації декларації за будівельною амністією. Разом із тим, варто було б прописати в проекті положення, згідно з якими:

  • подавати документи на земельну ділянку потрібно лише у випадку, коли права на землю не зареєстровані в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
  • подавати копію технічного паспорту БТІ потрібно лише у випадках, коли відомості про такий техпаспорт відсутні в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ).

🎯 Уніфікована форма заяви про прийняти в експлуатацію/внесення зміни до вже зареєстрованої. На сьогодні відсутня будь-яка затверджена форма заяв, тому на практиці використовувалася форма заяви, яка діяла за попередньої будівельної амністії.

🎯 Звіт про проведення технічного обстеження буде створюватися тільки в електронному вигляді через ЄДЕССБ.

Порівняльна таблиця до проекту Наказу

✔️ На мою думку, мало б також сенс внести зміни щодо максимально допустимої площі будинку, який може бути введено в експлуатацію за будівельною амністією, до 500 кв.м (по аналогії з нормами для будівельних паспортів).

🏠  Містобудування в Україні

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2021

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *