ДАБІ реформувати, Інспекцію з містобудування створити, дію постанови про держархбудконтроль зупинити!

Мінрегіон оприлюднив проєкт Постанови Кабінету Міністрів України «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду».

Проєктом запропоновано утворити Державну інспекцію містобудування України, за якою закріпити функцію здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, а за Держархбудінспекцією залишити дозвільну та реєстраційну функції.

❗️ Також запропоновано скасувати ліцензування виконавців робіт та передбачити персоніфіковану сертифікацію відповідальних виконавців робіт, закріпивши цю функцію за Міністерством розвитку громад та територій.

Метою прийняття проекту акта є зменшення рівня корупції у сфері державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду шляхом здійснення реформування системи органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, що підвищить ефективність його здійснення та розмежує існуючі повноваження дозвільних і реєстраційних функцій ДАБІ від здійснення архітектурно-будівельного контролю та нагляду Державною інспекцією містобудування України (ДІМУ).



⭕️ Змінами запропоновано, фактично, створити кілька державних структур у сфері містобудування:

🎯 Державну архітектурно-будівельну інспекцію України (ДАБІ) (реформувати)

🎯 Державну інспекцію містобудування України (ДІМУ)

🎯 Державну сервісну службу містобудування України (ДССМУ)

🎯 Державне агентство з питань технічного регулювання у містобудуванні України

⚠️ Проєктом Постанови передбачається:

  • Зупинити дію постанови КМУ від 23 травня 2011 р. №553 «Про затвердження Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю»
  • Визнати такими, що втратили чинність:
  1. ПКМУ від 5 грудня 2007 р. № 1396 «Про ліцензування господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури»
  2. ПКМУ від 30 березня 2016 р. № 256 «Деякі питання ліцензування будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми та значними наслідками)»

📌 Запропоновано ввести можливість оскарження рішень про реєстрацію або повернення декларації, рішень про видачу або анулювання дозволу на виконання будівельних робіт та рішень про відмову у видачі сертифіката у порядку адміністративного оскарження Мінрегіоном.



✅ Згідно проєкту також вводиться поняття «огляд об'єкту» та запроваджуються чек-листи:

  • При здійсненні виїзного огляду об’єкту будівництва на місцевості з фотофіксацією об’єкту при прийнятті в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта
  • Прийняття документів в ЦНАП для отримання дозволу на початок виконання будівельних робіт для нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єкта будівництва
  • Перевірки посадовою особою ДССМУ документів для отримання дозволу на початок виконання будівельних робіт для нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єкта будівництва
  • Перевірки посадовою особою ДССМУ документів для отримання дозволу на початок виконання будівельних робіт для об’єктів реставрації у складі

⭕️ Огляд об’єкту: «Під час розгляду питання прийняття в експлуатацію об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, орган державного архітектурно-будівельного контролю має право оглядати об’єкт. Під час такого огляду посадова особа 2 органу державного архітектурно-будівельного контролю для з’ясування питань щодо достовірності відомостей у поданих документах, відповідності проводить з’ясування наявності виконавчої документації у обсязі, передбаченому державними будівельними нормами та матеріалів технічної інвентаризації, а також здійснює фото- та відеофіксацію.»

 🏠 Містобудування в Україні

 ℹ️ Telegram-канал

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2020

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *