Державний реєстр речових прав (ДРРП): усі об'єкти нерухомості за одним запитом!

23.07.2019 року набрала чинності Постанова КМУ №599, якою внесено зміни до Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та затверджено нову редакцію Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

 Зокрема, важливі зміни було внесено в пункт 57 Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, за якими знову з'явилася можливість отримати інформацію про всі об'єкти нерухомості одного власника (суб'єкта) за єдиним запитом, а не подавати запити щодо кожного окремого об'єкту!

Проте, незважаючи на те, що зміни набрали чинності 23.07.2019 року,  Державному підприємству «Національні інформаційні системи» необхідний був час для реалізації положень ПКМУ №599, а саме: запровадження можливості в Он-лайн будинку юстиції отримання інформації про всі об'єкти нерухомості одного власника за єдиним запитом.

На сьогодні, 16.08.2019 року, така функція вже реалізована!🎯 Таким чином, отримати інформацію про всі об'єкти конкретної особи можна буде оплативши лише один платіж за запит про надання інформації з ДРРП щодо цієї особи (суб'єкту), а не оплачуючи інформацію по кожному об'єкту окремо, як це відбувається останнім часом.

🎯 Разом із цим, при пошуку за суб'єктом, заявник має можливість вибрати чи отримати інформацію по конкретному об'єкту, чи отримати одним запитом інформацію про всі об'єкти!

🎯  Окрім того, у випадку відсутності інформації в ДРРП, замовник бачить це (зазначено, що Об'єктів не знайдено), і може не оплачувати запит, якщо йому не потрібно паперового підтвердження вказаної інформації.

Вартість

Положеннями частини 6 статті 34 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, якою встановлено, що за отримання інформації отримання інформації, витягу в електронній формі з Державного реєстру прав у порядку, передбаченому статтею 32 цього Закону, справляється адміністративний збір у такому розмірі 0,0125 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 20 грн.

❗️ А згідно п. 7 Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, у разі обрання особою варіанта отримання інформації з Державного реєстру прав про зареєстровані речові права в цілому щодо суб’єкта речового права, обтяження адміністративний збір справляється в установленому законом розмірі з розрахунку за кожні 25 сторінок інформації.

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *