ДБН та відкриті дані, або чому ДБН досі не є відритими даними (OpenData)!

05 червня 2019 року набрала чинності Постанова №409 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо відкритих даних», якою, зокрема, до наборів відкритих даних було віднесено ДБН (державні будівельні норми) та ГБН (галузеві будівельні норми).

В статті від 11.06.2019 року я описав, що це означає, коли ДБН стали відкритими даними; і з'явилися коментарі про те, що ДБН вже давно є «відритими» та загальнодоступними даними; і що нічого нового 05.06.2019 року фактично не відбулося.

⭕️ Проте на мою думку загальнодоступність, безоплатність та навіть оприлюднення ДБН в форматі pdf на сайті Мінрегіону, не зробили ці дані дійсно відкритими даними (OpenData) в розумінні Постанови КМУ №835 від 21.10.2015 року!

⭕️ Вважаю, що наразі Державні будівельні норми, які оприлюднені на сайті Мінрегіону, не відповідають такому принципу оприлюднення даних як машиночитаний формат (формат даних, структурований таким чином, що дає змогу інформаційним системам ідентифікувати, розпізнавати, перетворювати та отримувати конкретні дані без участі людини).



Мова йде про те, що при створенні файлів pdf з Державними будівельними нормами, швидше за все використовуються некириличні символи, а тому пошук в таких файлах з використанням символів української мови (кириличних символів) є неможливим!

❗️Ось приклад тексту, який Ви отримаєте після копіювання тексту з ДБН: ÊÓËÜÒÓÐÍÎ-ÂÈÄÎÂÈÙͲ ÒÀ ÄÎDzË˪² ÇÀÊËÀÄÈ ÄÁÍ Â.2.2-16:2019

Звичайно, можна використовувати різноманітні декодери для отримання «зрозумілого» та читабельного тексту, або використовувати програми для розпізнавання текстів, але це все не про відкриті дані...

🎯 Це стосується не тільки раніше оприлюднених ДБН, а і викладеного в серпні 2019 року, тобто вже після набрання чинності ПКМУ №409, нового ДБН В.2.2-16:2019 Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади.

Таким чином, ДБН досі не стали відкритими даними (OpenData) в розумінні чинного законодавства України!

🏠 Містобудування в Україні

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *