Державний реєстр речових прав (ДРРП): усі об'єкти нерухомості за одним запитом!

26.06.2019 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №599, якою вносяться зміни до Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та затверджено нову редакцію Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

UPD: Зазначена постанова набрала чинності 23.07.2019 року!

Вказаною Постановою удосконалюється процедура пошуку та одержання фізичними та юридичними особами інформації з Державного реєстру речових прав як за об’єктом нерухомого майна, так і за суб’єктом речового права.⭕️ Зокрема, важливі зміни вносяться в пункт 57 Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, за якими знову з'являється можливість отримати інформацію про всі об'єкти нерухомості одного власника (суб'єкта) за єдиним запитом, а не подавати запити щодо кожного окремого об'єкту!

⭕️ Таким чином, отримати інформацію про всі об'єкти конкретної особи можна буде оплативши лише один платіж за запит про надання інформації з ДРРП щодо цієї особи (суб'єкту), а не оплачуючи інформацію по кожному об'єкту окремо, як це відбувається останнім часом.

📌 Разом із тим, судячи із внесених змін, плата у випадках відсутності будь-якої інформації в Реєстрі речових прав (ДРРП) все ж буде стягуватися. Отже, потрібно буде спершу оплатити запит, а лише потім дізнатися чи є інформація в ДРРП; разом із тим, отримана Інформаційна довідка також буде містити інформацію про наявність/відсутність обтяжень.

🎯 Державне підприємство «Національні інформаційні системи» планує реалізувати вказану Постанову протягом місяця. Отже, орієнтовно з серпня 2019 року вказані вище зміни мають запрацювати.

❗️Постанова КМУ №599 від 26.06.2019 року набирає чинності з дня її опублікування, проте вказана поставнова станом на 16.07.2019 року ще не опублікована!

🏠 Реєстр об'єктів нерухомого майна так і не створено

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *