Генеральна схема планування території України (проект змін)

14.04.2020 року в Верховній Раді України було за зарестровано проект Закону про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо Генеральної схеми планування території України (законопроект №3337 від 14.04.2020 року).



На сьогодні

Генеральна схема планування території України – містобудівна документація, що визначає концептуальні вирішення планування та використання території України. Це головний документ у системі містобудівної документації та єдиний, що затверджується Законом. Згідно п. 12 ч. 1 ст. 1 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” схеми планування території на регіональному рівні розробляється у розвиток Генеральної схеми планування території України.

Чинна Генеральна схема планування території України розроблена Українським державним науково-дослідним інститутом “Діпромісто” і затверджена Законом України “Про Генеральну схему планування території України”.

⭕️ Законопроектом №3337 від 14.04.2020 року, зокрема, передбачається, що:

🎯 Генеральна схема перестає відноситися до містобудівної документації та стає «основним видом документації з планування територій на державному рівні», що визначає концептуальні вирішення планування та використання території України.

Відповідно, після прийняття законопроекту №3337, Генеральна схема не підлягатиме експертизі та стратегічній екологічній оцінці!

🎯 Затвердження Генеральної схеми запропоновано передати Кабінету Міністрів України. Наразі ці повноваження в Верховної Ради (відповідно схема затверджується законом України, а не постановою КМУ).



🎯 Генеральна схема (основне креслення) міститиме межі адміністративно-територіальних одиниць (відповідно ці межі буде визначати та змінювати Кабінет Міністрів України, що буде додатково врегульовано на законодавчому рівні).

🎯 Генеральна схема формується як інтерактивна система комплексу геопросторових моделей, що визначають стратегію просторового розвитку держави, здатна оперативно реагувати на зміни, які відбуваються як в державі, так і ззовні, корегуючи відповідно стратегію розвитку держави.

🏠 Містобудування в Україні

📊 URBANDATA — Реєстр дозвільних документів ДАБІ

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2020

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *